Апеляційний суд зобов’язав громаду УПЦ МП демонтувати храм-МАФ на території Музею історії України

Автор: Галина Ворона
15:14 14.09.2023

Громадськість Києва отримала чергову перемогу у боротьбі за нашу культурну спадщину.

Апеляційний суд зобов’язав громаду УПЦ МП демонтувати храм-МАФ на території Музею історії України

Як повідомляє МКІП, апеляційний суд зобов’язав демонтувати храм-МАФ на території Музею історії України.

Північний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 по справі № 910/9385/20 та підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-мафу на території Національного музею історії України”, – йдеться у повідомленні.

Читайте  також: Історичне рішення: суд повернув громаді Садибу Терещенків

Нагадаємо, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква». Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. З тих пір судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів.

Великий Київ у Google News

підписатися
    більше новин