Необхідну суму на демонтаж “церкви-МАФу” біля Десятинної церкви зібрали менш як за добу

Автор: Галина Ворона
12:21 09.04

Небайдужі кияни та мешканці усієї країни активно підтримали збір Історичного музею на демонтаж самочинного будівництва на земельній ділянці Національного музею історії України, що відоме як “церква-МАФ”. Збір оголосили вчора, а сьогодні, менш як за добу, необхідну суму вже зібрано.

Необхідну суму на демонтаж “церкви-МАФу” біля Десятинної церкви зібрали менш як за добу
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Як зазначається, наразі в банці вже назбиралась необхідна сума – це 772 тисячі гривень.

 Швидкість, з якою вдалося зібрати необхідну суму, свідчить про те що українське суспільство підтримує знесення самочинного церковного МАФу в історичному серці Києва – Старокиївській горі”, – радіють історики.

Вони висловлюють подяку за небайдужість до історії та зупиняють збір.

За словами музейників, українці вкотре довели, що об’єднавшись разом, ми можемо творити дива.

Читайте також: Кияни сказали своє слово: петиція проти забудови схилу Старокиївської гори набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, Музей історії ініціював демонтаж скандального будівництва, тому що Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов’язав громаду УПЦ МП знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. 

Як повідомляв “ВК, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. Судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів. Але 14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися