Судовий процес щодо знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви затягується – Мінкульт

15:03 15.05.2023

Заплановане на 16 травня судове засідання щодо розгляду апеляційної скарги релігійної громади УПЦ щодо знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви може не відбутися, оскільки вже два судді заявили про самовідвід.

Судовий процес щодо знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви затягується – Мінкульт

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики

“На 16 травня призначено судове засідання щодо розгляду апеляційної скарги релігійної громади УПЦ, яка не погодилася з рішенням суду першої інстанції. Наразі відомо, що засідання може не відбутися, оскільки вже два судді заявили про самовідвід. Тобто справа про звільнення території Національного музею історії України від «храму-кіоску» УПЦ затягується”, – зазначають у МКІП.

У міністерстві наголосили, що його позиція залишається незмінною: споруду біля Десятинної церкви потрібно демонтувати.

“Будівля розташована в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”, – заявили у МКІП.

У міністерстві висловили сподівання, що розгляд справи 16 травня відбудеться.

Як повідомлялося, 15 лютого Господарський суд м. Києва задовольнив позов Національного музею історії України та вирішив усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою для музею історії України, скасувати запис про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – нежитлову будівлю, каплицю.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин