Запланований на сьогодні демонтаж “церкви-МАФу” біля Десятинної церкви не розпочався – що сталось

Автор: Галина Ворона
11:26 07.05

На території Національного музею історії України сьогодні о 06:30 мало розпочатись “велике прибирання” церкви-МАФу, що незаконно з’явилась в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО більше 10 років тому. Та замість демонтажу тут відбувся мітинг проти демонтажу, який організували прихильники УПЦ МП.

Запланований на сьогодні демонтаж “церкви-МАФу” біля Десятинної церкви не розпочався – що сталось

Як повідомляє на своїй Facebook-сторінці Національний музей історії України, демонтаж “відклали з технічних причин”.

Ми чекаємо на нову дату проведення робіт. Сподіваємося, що це станеться якомога швидше. Дату призначає Державна виконавча служба України, і можливості музею тут обмежені”, – йдеться у повідомленні.

За словами музейників, зібрані на демонтаж кошти – понад 850 тисяч гривень – на рахунку благодійного фонду музею. Про кожну копійку обіцяють прозвітувати.

Водночас ЗМІ повідомляють, що вранці біля церкви-МАФу під стінами Музею історії України прихильники УПЦ (МП) зібрались, щоб завадити демонтувати самовільно встановлену церкву.  Як свідчить відео, з десяток жінок у хустках з іконами і хрестами стояли на вході до кіоску та читали молитви.

Читайте також: Волонтери зголосились безкоштовно демонтувати церкву-МАФ біля Десятинної

Нагадаємо, Музей історії ініціював демонтаж скандального будівництва, тому що Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов’язав громаду УПЦ МП знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. Менш як за добу НМІУ зібрав необхідну суму на демонтаж скандальної споруди.

Як повідомляв “ВК, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. Судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів. Але 14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин