Волонтери зголосились безкоштовно демонтувати церкву-МАФ біля Десятинної

Автор: Галина Ворона
16:52 10.04

Волонтерська спільнота Repair Together запропонували безкоштовно звільнити буферну зону пам’яток ЮНЕСКО від “храму-МАФУ” УПЦ МП.

Волонтери зголосились безкоштовно демонтувати церкву-МАФ біля Десятинної

Про це йдеться у публічній заяві на Facebook-сторінці спільноти.

Волонтери заявили, що готові “з наснагою і безкоштовно” розібрати цю незаконну споруду.

За два роки повномасштабного вторгнення ми отримали великий досвід в цій сфері, демонтувавши близько двох сотень будівель, що постраждали від російської агресії”, – йдеться у повідомленні.

Вони пропонують направити ЗСУ донати, зібрані Історичним музеєм на демонтаж.

Нам оплатою буде задоволення від виконання громадянського обов’язку зі збереження культурної спадщини та очищення Києва від філіалів фсб”, – зазначають у Repair Together.

Читайте також: Кияни сказали своє слово: петиція проти забудови схилу Старокиївської гори набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, Музей історії ініціював демонтаж скандального будівництва, тому що Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов’язав громаду УПЦ МП знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як “церква-МАФ”. Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. Менш як за добу Музей назбирав необхідну суму.

Як повідомляв “ВК, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. Судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів. Але 14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин