Храм-маф має щезнути з території Десятинної церкви – рішення суду

Автор: Галина Ворона
14:24 15.02.2023

Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви.

Храм-маф має щезнути з території Десятинної церкви – рішення суду

Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, “храм-кіоск” знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”.

Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту „а“ частини 1 ст. 91 Земельного кодексу. Дякую всім за чесне рішення”, – зазначив міністр.

Релігійна громада має сама знести незаконні будівлі та сплатити судовий збір і витрати на технічну експертизу.

Як зазначив столичний активіст Ігор Луценко, якщо апеляційна інстанція підтвердить це рішення, настане найбільш цікавий етап – етап виконання.

А саме, незаконну будівлю Російської “православної церкви” треба буде справді прибрати з цього сакрального місця”, – пояснив він.

Читайте  також: Знести Музей історії України – пропонує адвокат храму-МАФу РПЦ на території музею

Нагадаємо, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин