Сесія Київради запланована на суботу. На порядку денному – перейменування станцій метрополітену

Автор: Ольга Даниленко
14:09 12.05.2022

14 травня на засідання Київради буде винесено рішення щодо перейменування станцій київського метрополітену, а також продовження “спецпроцедури” з перейменування столичних вулиць.  

Сесія Київради запланована на суботу. На порядку денному – перейменування станцій метрополітену
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський  

Експерт закликав усіх небайдужих киян звернутися до своїх депутатів з проханням не підтримувати затвердження нелегітимних, сумнівних з точки зору закону пропозицій, які вже завтра зможе скасувати будь-який суд. А депутатів Київради – повернути процес перейменувань у законодавче поле

Секретар Київради Володимир Бондаренко хоче вже на найближчому засіданні КМР, 14 травня, проголосувати за нові назви станцій метрополітену. До речі, на тому ж засіданні депутати мають голосувати і за продовження у часі так званої “спецпроцедури” по перейменуванню вулиць – бо попереднє рішення КМР від 15 квітня, як ми з колегами і попереджали, не вийшло реалізувати у визначені терміни”, – повідомив Мартиненко-Кушлянський на своїй сторінці у Facebook.

Він назвав процес громадського обговорення перейменування станцій метро некоректним та незаконним адже пропозиції від киян та голосування за фінальний варіант відбувалося через гугл-форму й кожен міг подати стільки пропозицій і проголосувати стільки разів, скільки має електронних скриньок.

Я особисто знаю людей, які у цій формі проголосували по 10 і більше разів, а деякі цим навіть хизувались. І це не кажучи про те, що існують програми, які автоматизують накрутку гугл-форм, – наголосив експерт.

Мартиненко-Кушлянський зазначив, що пропозиції метрополітену не відповідають київським традиціям творення назв станцій метро та елементарній логіці пересування пасажира у просторі міста.

Також, він наголосив, що Комісія з питань найменувань Київради була усунута від процесу перейменування станцій столичного метрополітену, так само як й процесу перейменування вулиць Києва.

На кожному етапі цього сумнівного з точки зору законності процесу начальник метрополітену Брагінський Віктор особисто обіцяв, що “усі пропозиції будуть розглянуті фаховою комісією з найменувань”. Спробую висловитись політкоректно: весь цей час пан Брагінський казав неправду як експертному середовищу, так і суспільству загалом, – пояснив член Комісії з перейменувань 

Експерт закликав мера міста Віталія Кличка – долучити експертів Комісії з питань перейменувань у процес перейменування столичних вулиць та станцій метрополітену.  

Довідково: Тиміш Мартиненко-Кушлянський є представником Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного Товариства Меморіал імені Василя Стуса.   

Читайте також: Будь ласка, зупиніть це божевілля – член Комісії Київради з питань перейменувань щодо зміни назв 467 вулиць  

Нагадаємо, кияни бурхливо обговорюють перейменування 5 станцій метрополітену,  перейменування столичних вулиць та можливий демонтаж пам’ятників російським поету Олександру Пушкіну та письменнику Михайлу Булгакову. Навіщо зносити Булгакова в бліцінтерв’ю ВК розповіла автор ініціативі депутат від Слуг Ксенія Семенова.   

Як повідомляв ВК, депутат Київради від ЄС Ковалевська наголосила, що перейменування вулиць столиці перетворилося на “полювання на відьом”. Інститут національної пам’яті підтримав перейменування назв пов’язаних з комуністичним тоталітарним режимом, однак закликав долучити до консультацій експертів, аби не допустити знищення пам’яті про справді значущі для України й Києва історичні постаті та події. 

Великий Київ у Google News

підписатися