Будь ласка, зупиніть це божевілля – член Комісії Київради з питань найменувань щодо зміни назв 467 вулиць

Автор: Ольга Даниленко
17:10 28.04

Нинішній процес перейменувань вулиць та інших об’єктів міста Києва перетворився у фарс, божевілля і матиме наслідком культурну катастрофу. Необхідно зупинити катастрофу та наругу над культурним середовищем Києва, нормалізувати процес топонімічних змін, спрямувати його у цивілізоване русло та забезпечити експертну дискусію аби не спотворити символічне середовище столиці.  

Будь ласка, зупиніть це божевілля – член Комісії Київради з питань найменувань щодо зміни назв 467 вулиць

З таким проханням звернувся член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський до міського голови Віталія Кличка, секретаря Київради Володимира Бондаренка, депутатів Київради, народних депутатів та міністра культури України.   

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.   

На думку експерта, чинний список на сайті КМДА є критично неякісним, шкідливим, необґрунтованим, невмотивованим, антинауковим, укладеним з порушеннями національного законодавства у сфері національної пам’яті.  

Мартиненко-Кушлянський наголосив, що Комісія з найменувань, як єдиний міський експертний орган, повністю була усунута від процесу щодо перейменування вулиць столиці.  

Запроваджена Київрадою 15 квітня так звана “спецпроцедура” з перейменування вулиць та інших об’єктів міста ВИЛУЧИЛА Комісію з найменувань з процесу і запропонувала мешканцям міста максимально непрозорий, незрозумілий і позбавлений будь-яких критеріїв підхід до змін назв наших вулиць у стилі більшовизму зразка 1920-х років – по швидкому, без розбору, без дискусії зачистити так звані ворожі назви. При цьому хто визначає ці ворожі назви – невідомо. За якими принципами визначатимуться нові назви – невідомо. Яким чином і хто у цьому процесі враховуватиме міські традиції, історичне і культурне середовище міста – невідомо”, – пояснив член Комісії.  

Також експерт додав, що запущена міською радою спецпроцедура великого перейменування вже перетворилася у гру в наперстки: лише за перший день файл із переліком запропонованих до ліквідації назв вулиць на сайті КМДА замінювався тричі  

Наразі до перейменування запропоновано 467 об’єктів – у тому числі запропоновано змінити назви вулиць на честь українських творців, таких як: поетів Миколи Бажана, Павла Тичини, Василя Еллана-Блакитного та Леоніда Первомайського, композитора Костянтина Данькевича тощо.  

Наслідками перейменування цього переліку об’єктів стане масштабний, непоправний удар по сформованому історичному і культурному середовищу міста Києва, його локальній історичній пам’яті та ідентичності, деформація міського символічного простору, – наголосив Мартиненко-Кушлянський.    

Експерт також нагадав, що у разі ухвалення подібних рішень потрібно готуватися до позовів від киян на рішення Київради, як тільки робота судової системи нормалізується після війни.   

Довідково: Тиміш Мартиненко-Кушлянський є представником Київської міської організації Українського добровільного історико- просвітницького правозахисного благодійного Товариства Меморіал імені Василя Стуса.  

Читайте також: Депутат Київради Ковалевська: Перейменування вулиць столиці перетворилося на “полювання на відьом” 

Нагадаємо, пропозиції від киян про перейменування з обґрунтуваннями прийматимуться лише до 1 травня 2022 року на електронну пошту [email protected]     

Як повідомляв “ВК”, відомий журналіст, політичний експерт Віталій Портніковрозкритикував Київраду за необдумані ідеї з перейменуванням вулиць.   

Великий Київ у Google News

підписатися