Віталій Портніков розкритикував Київраду за необдумані ідеї з перейменуванням вулиць

Автор: Володимир Хлєбников
09:39 27.04.2022

За кілька тижнів через непродуману політику перейменувань з мапи Києва можуть зникнути не тільки прізвища російських діячів, але й українських також.

Віталій Портніков розкритикував Київраду за необдумані ідеї з перейменуванням вулиць

На цьому наголосив відомий журналіст, політичний експерт Віталій Портніков.

Він ознайомився “із довжелезним переліком київських вулиць, які готують до перейменування“. Як виявилося, з карти столиці можуть зникнути імена багатьох діячів української культури.

Портніков звертає увагу, що в Києві планують перейменувати вулиці, проспекти тощо, названі на честь поета Миколи Бажана, поета Блакитного, актора Амвросія Бучми, письменника Андрія Головка, композитора Костянтина Данькевича, композитора Пилипа Козицького, актора Юрія Лаврова, письменника Івана Микитенка, поета Івана Неходи, поета Павла Тичини, поета Леоніда Первомайського, письменника Юрія Смолича,  письменника Миколи Трублаїні, поета Павла Усенка.

Це різні люди, яких поєднує тільки те, що всі вони є діячами української РАДЯНСЬКОЇ культури. Ми повністю від неї відмовляємося? Добре, але чому тоді не від усієї? Чим великий український актор Амвросій Бучма гірший за Леоніда Бикова чи гроно українських РАДЯНСЬКИХ оперних співаків? Чому може залишитися прізвище Олеся Гончара, а Бажана – ні? Чим завинили перед Києвом українські композитори? Особисто я не переконаний у доцільності вулиці Смолича, але чим завинив Первомайський? Псевдонімом? І чому діячі культури радянських часів гірші за українських діячів культури й науки часів імперії? Адже Російська імперія – точно не Українська держава“, – написав журналіст у себе у Facebook.

Читайте також: Може, хоча б одну станцію метро побудуєте?! Плани влади знести пам’ятник Булгакову посварили киян

Академіків й професорів я не перевіряв – там їх десятки. Але просто хочу зрозуміти – ми точно відмовляємося від усіх УКРАЇНСЬКИХ вчених, які працювали у радянський період? Якщо так, то за яким критерієм? Мені здається, це важливі й концептуальні питання. Тому що за кілька тижнів ми не побачимо на мапі Києва не тільки прізвищ російських діячів, але й українських також“, – додав Портніков.

Як писав “ВК”, з метою завершення процесу дерусифікації у столиці перелік міських об’єктів, які необхідно перейменувати, збільшено до 467. Кияни активно надають свої пропозиції щодо нових назв для об’єктів міського підпорядкування.

Читайте також: Під Аркою дружби народів в Києві “обезголовили” радянського робітника

Великий Київ у Google News

підписатися