Порошенко на Анталійському форумі обговорив посилення міжнародної коаліції на підтримку України

Автор: Любава Лисичкіна
21:43 19.06

Україна має сформувати нову інфраструктуру безпеки в регіоні Чорного моря. Має не просто декларувати, що ми не визнаємо незаконну анексію Криму, а сформувати механізми, які дозволять відновити суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави

Порошенко на Анталійському форумі обговорив посилення міжнародної коаліції на підтримку України

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час включення з Анталійського дипломатичного форуму розповів подробиці про зустрічі на полях форуму. Порошенко зазначив блискучу організацію цього представницького заходу високого рівня, ініційованого президентом Ердоганом, і поділився деталями розмови з лідером Туреччини. 

«Я привітав президента з надзвичайно вдалим форумом, тому що це була де-факто перша подія після самітів, які відбулися –  саміт НАТО, саміт ЄС і саміт Байдена-Путіна. І в цьому регіоні тут з високим рівнем представництва був блискуче організований форум», – наголосив Порошенко. 

«Від щорого серця я подякував йому за персональне запрошення – великому другу України, людині, яка зробила величезний внесок в укріплення обороноздатності нашої держави – незважаючи на тиск Путіна, реальні погрози, які були продемонстровані», – наголосив Порошенко. 

«І в моїй розмові з ним підтверджено, що право проводити співпрацю, в тому числі і у воєнно-технічній галузі – це ключове право суверенної держави Україна і суверенної держави Туреччина» – переконаний Петро Порошенко. 

«Я можу сказати зі свого досвіду, що ця співраця була надзвичайно ефективна. Найбільш вдалими є Байрактари, які дуже добре себе продемонстрували в Нагороному Карабасі. Я твердо переконаний, що це значно посилює бойові спроможності ЗСУ. Тим більше що ця співпраця зараз продовжується», – констатує п’ятий Президент. 

«Ми маємо сформувати нову інфраструктуру безпеки в регіоні Чорного моря. Ми маємо не просто декларувати, що ми не визнаємо незаконну анексію Криму, а сформувати механізми, які дозволять відновити суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави», – зазначає Порошенко. 

«Я тут спілкувався з міністром закордонних справ Кулебою. І моя позиція є абсолютно принциповою – незважаючи на будь-які розбіжності у внутрішній політиці між мною і Зеленським, на зовнішньому фронті ми маємо виступати єдиною проукраїнською силою. І тому питання безпеки кордонів, в тому числі і те, що зараз відбувається з білорусами, питання щодо економічної співпраці і виходу з тої кризи, в яку Україна потрапила через некомпетентні дії влади, і посилення міжнародної коаліції із залученням НАТО і ЄС було предметом кожної моєї зустрічі тут», – повідомив лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко повідомив, що зустріч із міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу вийшла за межі протоколу, і вдалося обговорити широке коло питань. 

«Починаючи від Кримської  платформи – Туреччина підтвердила свою участь на найвищому рівні. Я про це говорив і з паном президентом, із паном міністром закордонних справ, що різноманітні форми Кримської платформи ми будемо використовувати, щоб не обмежилися тільки деклараціями. Щоб ми напрацювали конкретні механізми, які дозволять нам внести зміни до стратегії, яка була презентована у 2016 році щодо деокупаціі Криму. І тут мають бути задіяні і ООН, і Рада Безпеки, і наша співпраця з НАТО, і багатьма іншими інституціями. Росія не повинна мати сумнівів –  ніхто і ніколи не визнає незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Донбасу», – наголошує Порошенко. 

«Загалом  відбулися контакти з півтора десятком керівників держав, міністрами закордонних справ тощо», – констатував Порошенко. 

Нагадаємо,  Петро Порошенко, який бере участь в Анталійському дипломатичному форумі високого рівня, зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Він також  обговорив з міністром закордонних справ Польщі загрози Північного потоку-2 та деокупацію Криму. 

Вчора, 18 червня, Петро Порошенко провів коротку зустріч з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем на полях Анталійського дипломатичного форуму високого рівня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...