Порошенко обговорив з міністром закордонних справ Польщі загрози Північного потоку-2 та деокупацію Криму

Автор: Любава Лисичкіна
19:54 19.06

У рамках участі в Анатолійському дипломатичному форумі високого рівня п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з Міністром закордонних справ Польщі Збігнєвом Рау.

Порошенко обговорив з міністром закордонних справ Польщі загрози Північного потоку-2 та деокупацію Криму

Співрозмовники обмінялися думками щодо подальших кроків у відновленні територіальної цілісності України, протидії російській агресії, реалізації європейського та євроатлантичного курсу нашої держави, повідомляє сайт “Європейської Солідарності”.

“Це був дуже важливий обмін думками, для нас це було надзвичайно принципово, бо Польща є учасником Саміту ЄС і Саміту НАТО. Ми отримали важливу інформацію щодо перебігу подій, безпосередньо як проходили переговори на цих двох важливих самітах”, – розповів журналістам Порошенко.

П’ятий Президент наголосив на важливості забезпечення належної участі країн-партнерів та союзників України у саміті Кримської платформи. Він також ініціював поїздку делегації кримських татар до Варшави для координації позицій.

“Польща теж буде брати участь на найвищому рівні в Кримській платформі. Ми домовилися про можливий візит делегації кримських татар в країни-учасниці Кримської платформи для того, щоб якісніше підготувати позицію, з якою приїдуть наші гості на 30-ту річницю Незалежності і на Саміт Кримської платформи. Для того, щоб це зробити більш продуктивно”, – пояснює п’ятий Президент.

Порошенко та Рау висловили стурбованість планами щодо запуску політичного проєкту Північний потік-2, що суттєво підірве енергетичну безпеку України та Польщі і загалом країн Центрально-Східної Європи. Окрему увагу приділили розвитку ситуації в Білорусі та її впливу на безпеку в Європі.

“З 9 серпня 2020-го року в нас кардинально змінюється ситуація з безпекою україно-білоруського і польсько-білоруського кордону. І для цього нам потрібні дуже важливі координації дій і на рівні президентів, і на рівні Рад безпеки, і на рівні міжпарламентського формату”, – говорить Порошенко.

Анталійський дипломатичний форум під егідою президента Ердогана відбувається в Туреччині вперше. У ньому беруть участь понад 40 глав держав, урядів, міністерств закордонних справ, а також представники академічних кіл, експерти та медіа. За словами організаторів, форум має стати щорічним міжнародним майданчиком для обговорення ролі сучасної дипломатії у реагуванні на глобальні виклики.

Нагадаємо, Петро Порошенко, який бере участь в Анталійському дипломатичному форумі високого рівня, зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Вчора, 18 червня, Петро Порошенко провів коротку зустріч з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем на полях Анталійського дипломатичного форуму високого рівня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...