Після заяви Зеленського у аптеках Києва почався ажіотаж на ліки для захисту від радіації

15:40 22.06

У деяких аптеках Києва масово скуповують йодид калію.

Після заяви Зеленського у аптеках Києва почався ажіотаж на ліки для захисту від радіації
оренда квартири Київ

Ажіотаж викликаний заявою президента України Володимира Зеленського, яку він зробив 22 червня, про готовність окупантів вчинити теракт на Запорізькій АЕС. Як повідомляється, вочевидь, люди хочуть захиститися.

Кореспондент пройшовся аптеками та вирішив поцікавитись, яка ситуація з наявністю ліків для захисту. Одна з продавчинь розповіла, що вже всі запаслися йодом. 

Калій йоду купити не можливо у деяких аптеках. Натомість йод є у наявності. Його приблизна вартість за 40 мілілітрів складає 40 гривень. 

У МОЗ наголошують, що йодид калію не захищає людей від радіації, а захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду. Тобто захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, слідкувати за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

“Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калій для “профілактики” без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу”, – акцентують у МОЗ.

powerukraine

Нагадаємо, у четвер, 22 червня, Зеленський повідомив, що Росія готує теракт на Запорізькій АЕС. Він стверджує, що окупанти вже все підготували для цього.  Розвідка отримала відповідну інформацію, її вже передали нашим партнерам.

“Наша розвідка отримала інформацію про те, що росія розглядає сценарій терористичного акту з викидом радіації на Запорізькій атомній станції. Вони все підготували для цього. Ми передаємо всю наявну інформацію нашим партнерам – кожному у світі. Усі докази. Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка – усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації… Усі”, – заявив Зеленський.

Великий Київ у Google News

підписатися