Може зачепити 40 кран світу: Зеленський попередив про загрозу теракту на Запорізькій АЕС

13:41 22.06.2023

Президент Володимир Зеленський проінформував міжнародну спільноту та українське суспільство про черговий можливий злочин Росії.

Може зачепити 40 кран світу: Зеленський попередив про загрозу теракту на Запорізькій АЕС
оренда квартири Київ

«Щойно була доповідь нашої розвідки та Служби безпеки України. Розвідка отримала інформацію про те, що Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції — терористичного акту з викидом радіації. Вони все підготували для цього», — написав Зеленський у своєму Telegram-каналі.

Глава держави заначив: «На жаль, уже неодноразово мені доводилося нагадувати, що радіація не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру. Ми передаємо всю наявну інформацію нашим партнерам — кожному у світі. Усі докази. Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка — усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації. Усі».

Зеленський заявив, жодних терактів на атомних станцій ніколи, ніде не повинно бути. Цього разу не має бути як із Каховкою: світ попереджено, отже, світ може і повинен діяти.

До слова, колишній голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков заявив, що в разі нестачі електроенергії та води на Запорізькій АЕС почне плавитися паливо, після чого плавитися почне активна зона реактора. Потенційна аварія може зачепити 40 країн світу.

Плачков зауважив, що наслідки аварії на Запорізькій АЕС може відчути 1 млрд людей.

” За оцінками експертів, запроєктна аварія на ЗАЕС може торкнутися 40 країн світу й 1 млрд людей”, – наголосив екс-очільник Держінспекції ядерного регулювання.

Наслідки підриву Запорізької АЕС

Екологиня Тетяна Тимочко розповіла, що найгірший сценарій у разі теракту на ЗАЕС – це поширення радіації та мільйон постраждалих. За її словами, наслідки підриву на електростанції можуть бути набагато гіршими, ніж це було в Чорнобилі.  

Ймовірні наслідки теракту:

  • Зона відчуження становитиме близько 30 тис. кв. км.
  • Площа потенційно забрудненої території – 2 млн кв. км.
  • Територія Запорізької області може стати непридатною для життя на сотні років.
  • Постраждати через зараження радіацією можуть до 1 мільйона людей, загинути – в десятки разів більше, ніж це було через катастрофу на Чорнобильській АЕС.
  •  Дніпро, Чорне та Азовське моря можуть стати забрудненими.

Нагадаємо, після того, як 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС і з водосховища почався неконтрольований викид води, експерти заявили про загрозу для безпечного функціонування Запорізької АЕС. Ця вода використовувалася, зокрема, для охолодження реакторів.

Пізніше генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що ЗАЕС може залишатися без води для охолодження реакторів упродовж кількох тижнів. За його словами, ситуація може стати критичною.

 

Великий Київ у Google News

підписатися