Під знаком боротьби між Банковою та КМДА: як пройшла чергова сесія Київради

Автор: Тарас Шевченко
09:54 08.10.2021

У четвер 7 жовтня відбулось відразу два пленарних засідання Київської міської ради – чергове та позачергове. В порядку денному було багато важливих питань, які розглянули депутати.

Під знаком боротьби між Банковою та КМДА: як пройшла чергова сесія Київради

Засідання розпочалося з вже традиційної промови міського голови Віталія Кличка. Він розповів про створення перехоплюючих паркінгів – в першій черзі їх буде відкрито дванадцять на 3500 машиномісць. Зараз п’ять із них вже працюють.

Заступник міського голови Костянтин Усов також презентував нововведення у паркуванні – місто відмовиться від конусів та фішок. Замість них будуть спеціальні уніфіковані знаки, які свідчитимуть про оплату конкретного паркомісця.

Мер ще розповів про розвиток транспортної інфраструктури міста – буде створено додатково 50 км виділених смуг для руху громадського транспорту, які відокремлять від основної проїжджої частини деліанаторами – вони унеможливлять проїзд по цим смугам будь-якого іншого автотранспорту.

Вже вчергове засідання проходить під егідою боротьби між Банковою та Кличком. На цей раз, проводились обшуки по справі можливої корупції при будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Цього разу було «веселіше» – прокуратура залучила водолазів та експертів, які уточнювали обсяги та якість будівництва. Такого столиця ще не бачила.

Віталій Кличко ще прокоментував заяви Державного бюро розслідувань про те, що системна корупція київської влади може коштувати місцевій громаді 10 млрд грн щороку. Мер закликав ДБР не дискредитувати правоохоронні органи.

А тут ще вже ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков «підлив» масла у вогонь та сказав, що відставка Володимира Кличка з посту голови КМДА буде наступною. Варто зазначити, що голосування у ВР про відставку Разумкова йшло одночасно з сесією Київради.

Чим це закінчиться – ніхто не знає, окрім двох людей з Банкової – Президента Зеленського та фактично віцепрезидента Єрмака.

Але повернемось до сесійної зали. Депутати Київради плідно попрацювали та прийняли безліч важливих рішень.

Так, буде збільшено фінансування швидкої допомоги в Києві. Медики «швидкої» також не залишились без уваги – їм піднімуть зарплати.

Але якщо в Києві місто намагається своїми силами вирішувати проблеми медиків, то у масштабах всієї країни ситуація не дуже обнадійлива.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко зазначила, що українські медики вже за кілька місяців можуть стати черговими жертвами непрофесіоналізму та популізму державної влади. Тому закликала Кабмін та Верховна Рада зобов’язані передбачити в проєкті бюджету на 2022 рік фінансування охорони здоров’я у повному обсязі та не допустити скорочення медичних працівників.

«За красивими заявами президента та уряду, про збільшення мінімальної заробітної плати для лікарів до 20 тисяч гривень та для середнього медичного персоналу до 13,5 тисяч гривень, стоїть реальна загроза скорочення понад 130 тисяч медиків по всій країні. Адже сьогодні в системі охорони здоров’я України працює понад 420 тисяч лікарів та середнього медичного персоналу. Але в держбюджеті на наступний рік розраховано заробітну плату лише на 290 тисяч медиків», – пояснила Порошенко.

«Розцінюємо такі дії влади, як не просто удар по медичних працівниках та пацієнтах в умовах пандемії, а як реальну загрозу знищення системи охорони здоров’я України», – зазначила голова комісії Київради.

Марина Порошенко

Цього року центральна влада переклала всю відповідальність за тарифи на тепло та газ на місця. Тому щоб не допустити колапсу під час опалювального сезону, а також підвищення тарифів на тепло та гарячу воду, Київрада прийняла рішення щодо збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 2 млрд грн.

Додатково Київрада звернеться до Президента, Кабміну, Верховної Ради та НКРЕКП з вимогою стримати підвищення тарифів на комунальні послуги до киян.

Але були й більш позитивні рішення:

  • Прийнято програму розвитку туризму в Києві;
  • Надали киянам та учасникам АТО/ООС додаткові пільги загальною вартістю 11,3 млрд грн;
  • Створили ландшафтний заказник «Дарничанка» заради того, щоб не допустити знищення зелених зон у Дарницькому районі;
  • Першим в країні місто запустить програму раннього виявлення захворювань – цього немає навіть у державній програмі медичних гарантій;
  • Для киян-учасників АТО/ООС, які втратили кінцівки, місто закупить спеціалізовані автівки;
  • Дозволили знесення аварійної будівлі на вул. Студентській, 8, 10, щоб надалі розпочати конкурс із залучення інвестора для будівництва офісного центру з концертним залом та центром хорового мистецтва.

Також депутати прийняли рішення провести перевірку всіх дренажних та зливостічних систем у місті з метою виявлення причин виникнення підтоплень територій, доріг та об’єктів під час атмосферних опадів.

За словами депутатки Київради Ірини Никорак, рішення передбачає перевірку, здійснення поточного ремонту та очистку споруд дорожнього водовідведення з метою  напрацювання єдиного функціонального підходу щодо управління об’єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації.

«Задля того, щоб мінімізувати ризик затоплення доріг, підземних переходів та прибудинкових територій у Києві треба розробити комплексний план дій з поетапними кроками та строками. Саме тому виконавчий орган спільно з районними адміністраціями міста Києва, підприємствами комунальної форми власності повинні до 1 квітня 2022 року подати на затвердження Київської міської ради таку дорожню карту», – зазначила депутатка.

На цьому пленарне засідання підійшло до кінця. Депутати продовжуватимуть готувати проєкти рішень та різноманітні ініціативи, а міська влада – боротися з Банковою.

Доля демократії у Києві та майбутнього міста зараз знаходяться під загрозою. І навряд чи кияни будуть задоволені, якщо їх містом буде керувати призначений «намісник», а не обраний містянами мер.

Великий Київ у Google News

підписатися