Марина Порошенко: 130 тисяч медпрацівників під загрозою звільнення

Автор: Марія Супрун
19:20 07.10

Верховна Рада та Кабінет Міністрів України зобов’язані передбачити в проєкті бюджету на 2022 рік фінансування охорони здоров’я у повному обсязі та не допустити скорочення медичних працівників.

Марина Порошенко: 130 тисяч медпрацівників під загрозою звільнення

На цьому наголосила лідерка «Європейської Солідарності» в Києві, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко під час пленарного засідання Київради.

Вона зазначила, що українські медики вже за кілька місяців можуть стати черговими жертвами непрофесіоналізму та популізму державної влади.

«За красивими заявами президента та уряду, про збільшення мінімальної заробітної плати для лікарів до 20 тисяч гривень та для середнього медичного персоналу до 13,5 тисяч гривень, стоїть реальна загроза скорочення понад 130 тисяч медиків по всій країні. Адже сьогодні в системі охорони здоров’я України працює понад 420 тисяч лікарів та середнього медичного персоналу. Але в держбюджеті на наступний рік розраховано заробітну плату лише на 290 тисяч медиків», – пояснила Порошенко.

Вона підкреслила – відповідно до законодавства, місцеві бюджети не можуть фінансувати заробітні плати медичних працівників. Це означає, що органи місцевого самоврядування не зможуть врятувати від скорочення понад 130 тисяч лікарів та середнього медичного персоналу.

«Розцінюємо такі дії влади, як не просто удар по медичних працівниках та пацієнтах в умовах пандемії, а як реальну загрозу знищення системи охорони здоров’я України», – зазначила голова комісії Київради.

Тому «Європейська Солідарність» в Київраді ініціювала звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою передбачити в проєкті бюджету на 2022 рік фінансування охорони здоров’я у повному обсязі та не допустити скорочення медичних працівників. Депутатський корпус Київради підтримав ініціативу «ЄС».

Як повідомлялося, Київрада звернеться до Кабміну з вимогою стримати зростання комунальних тарифів.

Великий Київ у Google News

підписатися