Київрада прийняла рішення, яке не допустить зростання тарифів на тепло і гарячу воду

Автор: Галина Ворона
13:48 07.10

Сьогодні Київська міська рада прийняла рішення, яке дозволить не допустити зростання тарифів на тепло і гарячу воду та забезпечить стабільне проходження опалювального сезону в столиці. Мова йде про збільшення статутного капіталу комунального підприємства “Київтеплоенерго” на 2 мільярди гривень.

Київрада прийняла рішення, яке не допустить зростання тарифів на тепло і гарячу воду

За це рішення в сесійній залі проголосували 98 депутатів.

Як заявив на початку засідання мер столиці Віталій Кличко, минулого тижня у столиці розпочали підключення до тепла заклади бюджетної сфери – лікарні, дитсадки і школи. Київ повністю технічно готовий до старту опалювального сезону.

Разом із тим, стрімке зростання вартості природного газу спричинило низку критичних проблем у питанні теплопостачання. Актуальна ціна газу на сьогодні вже у вісім разів вища, ніж минулого року, і яка закладена в тариф підприємства.

Водночас у мерії нагадали, що 30 вересня Кабінет міністрів, НАК “Нафтогаз України”, Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписали меморандум для врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання та постачання гарячої води. Документ передбачає комплекс заходів для подолання кризи у сфері теплопостачання. Зокрема, розробку механізму державної компенсації економічно обґрунтованих тарифів, щоб вартість послуг лишилась на звичному рівні.

Також зазначається, що у “Київтеплоенерго”, відповідно до встановленої законодавством процедури, провели розрахунок економічно обґрунтованих тарифів вартості теплової енергії та тарифів на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, з урахуванням актуальних витрат і вартості природного газу. Оскільки “Київтеплоенерго” досі працює за тарифами, що встановлені ще у 2019 році. За цей період зросла вартість природного газу, підвищився тариф на послуги з розподілу природного газу, підвищилась ціна електричної енергії, зросла вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ тощо.

Рішення про збільшення статутного капіталу теплопостачальної компанії “Київтеплоенерго” – це один із антикризових кроків в інтересах споживачів. Ми зможемо забезпечити старт опалювального і не допустити зростання тарифів на тепло для населення”, – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте також: У Києві за три роки замінили 340 кілометрів аварійних тепломереж. Скільки цьогоріч

Нагадаємо, раніше влада міста заявляла, що Київ технічно готовий до опалювального сезону, але тарифи роблять ситуацію критичною.

Великий Київ у Google News

підписатися