Перше блокування трибуни, легалізація стоянок та важливі соціальні питання: що прийняли депутати

Автор: Тарас Шевченко
09:00 01.09.2021

У вівторок, 31 серпня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було дуже багато питань – їх розгляд затягнувся на 10 годин. Майже всі питання – це ті, що не встигли розглянути на минулій сесії 22 липня.

Перше блокування трибуни, легалізація стоянок та важливі соціальні питання: що прийняли депутати

Засідання традиційно розпочалося з промови Київського міського голови Віталія Кличко, який сказав, що в сесійну залу кликали міністра культури Ткаченка з питання збереження культурних пам’яток у місті, а також голову київської поліції Вигівського з метою «познайомитись» та заслухати стан речей щодо безпеки у місті.

Але Ткаченко очікувано не прийшов, мотивувавши свою відсутність «відпусткою», ба більше, він запропонував Кличку самостійно прийти до нього в кабінет 2-го вересня.

Щодо начальника київської поліції – то голова фракції «Європейська солідарність» на засіданні заявив, що головний поліціянт міста повинен прийти на наступне засідання та відзвітувати про хід розслідування нападу на П’ятого Президента – Петра Порошенка.

Буквально через 10 хвилин після початку засідання, фракції «Слуга народу» та «ОПЗЖ» заблокували трибуну Київради – вперше у цьому скликанні. Причиною стали зміни у складі постійних депутатських комісій.

Разом з блокуванням трибуни, обговорення цього питання затягнулось на кілька годин. По суті, цим рішенням збільшили чисельність бюджетної та архітектурної комісій та позбавили фракцію «УДАР» монополії в бюджетній комісії (раніше у цієї фракції була фактична більшість, яка дозволяла одноосібно приймати будь-які питання). Депутати відновили роботу вже ввечері та після цього пропрацювали ще близько 3,5 годин.

Одне з найважливіших рішень – введення мораторію на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття з метою унеможливлення їх знищення. Мова йдеться про будь-яку будівлю, яка побудована до 1917 року.

Наступне важливе рішення – легалізація вуличних стоянок, на яких знаходяться десятки тисяч машиномісць. Завдяки цьому рішенню стануть офіційними 60 159 машиномісць на 660 майданчиках. Обговорення цього питання також зайняло багато часу, адже дуже багато адрес було спірними – то зелена зона, то територія ОСББ, то лобіювання забудовників.

Також, Київрада виділила 5,3 га земельної ділянки для створення парку на Микільській Слобідці. Майбутній парк буде займати територію вздовж Русанівської протоки річки Дніпро від проспекту Броварського до вулиці 2-ої Садової та вулиці Микільсько-Слобідської, 7-9. До цього, для парку було виділено ще 6,4 га землі. Тобто, загалом парк буде мати 11,7 га площі – що непогано в умовах щільної забудови Микільської Слобідки.

Завдяки ініціативи Марини Порошенко в Києві буде створено 10 центрів раннього втручання дітям до 4-х років, які мають порушення розвитку чи ризик виникнення таких порушень, а також їхнім родинам. Відповідне рішення підтримало 97 депутатів.

На цьому депутати не зупинились – та підтримали проєкт рішення щодо розробки Порядку супроводу під час інклюзивного навчання. Відразу 99 депутатів підтримали проєкт, який дозволить в майбутньому надавати такі важливі послуги.

А на Пріорці з’явиться Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, діяльність якого буде спрямована на створення умов для всебічного розвитку людей з інвалідністю, відновлення та підтримку їх фізичного та психічного стану, надання реабілітаційних послуг.

Також депутати хочуть підготуватися до нового локдауну, тому звернулись до Верховної Ради щодо внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та отримання дозволу на проведення дистанційних засідань.

Ось така цікава робоча сесія була – і перше блокування трибуни, і ситуативна (чи постійна) коаліція «слуг» та «ОПЗЖ», і прийняття важливих рішень.

Наступне пленарне засідання буде вже у вересні, а вчора Київ увійшов у новий політичний сезон.

Великий Київ у Google News

підписатися