Кличко відкрив засідання Київради та розповів, навіщо запросили Ткаченка та Вигівського

12:38 31.08

Мер Києва Віталій Кличко розповів, навіщо на сьогоднішнє засідання Київради депутати запросили міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві Івана Вигівського.

Кличко відкрив засідання Київради та розповів, навіщо запросили Ткаченка та Вигівського

Про це Віталій Кличко сказав на початку засідання Київської міської ради.

«Олександра Ткаченка запросили, щоб заслухати інформацію про діяльність у сфері охорони культурної спадщини в столиці. Івана Вигівського – познайомитися, оскільки його нещодавно призначили на посаду, та щоб він поінформував депутатів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки та порядку в місті Києві», – сказав Кличко.

Що стосується охорони культурної спадщини та питань до Міністерства культури, мер підкреслив, що тільки за останні 3 роки та перше півріччя цього року столична влада направила 35 подань до Мінкульту. В них ідеться про те, щоб занести 1542 пам’ятки та щойно виявлених об’єкти культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Протягом квітня 2021 року до Департаменту надійшли накази від Міністерства за 2018-2021 роки про занесення усього 73 об’єктів культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Тобто ще 1469 об’єктів досі не включені до Держреєстру.

«Міністр культури на наше запрошення прийти на засідання через соцмережі передав, що, мовляв, «не на тих напали». І це, мовляв, він Кличка до себе викличе. Ну якось некультурно для міністра культури… Олександра Ткаченка хочуть послухати депутати Київради, яких, нагадаю, обрали кияни! І подібний тон спілкування – це неповага і до депутатів, і до громади міста. Якось тримайте себе в руках, пане міністре!» – наголосив мер столиці.

Разом із тим, він нагадав, що ще на початку 2018 року Київрада зверталася до парламенту внести зміни до Закону України «Про охорону культурної спадщини», аби у місцевої влади було більше повноважень із захисту історичних пам’яток. Адже через бездіяльність чи протиправні дії деяких власників, історичні будівлі руйнуються. А місцева влада не має важелів впливу в такій ситуації.

Додамо, що від Міністерства культури на засідання Київради прийшла заступниця міністра Світлана Фоменко. Від столичної поліції – заступник начальника поліції міста Києва Віктор Нечитайло.

Нагадаємо, сьогодні, 31 серпня, відбудеться продовження пленарного засідання ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання.

Великий Київ у Google News

підписатися