На місці відкритої в Бабиному Яру синагоги знаходили кістки (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
21:31 15.05

В Києві вчора відкрили скандальну синагогу-маф в рамках російського проекту меморіалізації Бабиного Яру не дивлячись на те, що Київрада не підтримала його. Крім того, на церемонії відкриття підтвердили, що під час будівництва на місці зведення синагоги знаходили кістки.

На місці відкритої в Бабиному Яру синагоги знаходили кістки (ВІДЕО)

Про це розповів представник єврейської громади журналісту “Великого Києва” (на відео з 2:01).

“Я знаю, що багато розповідають про те, що вона побудована на православному кладовищі. По-перше ця синагога не стоїть на тому фундаменті, який будується завжди при будівлях, немає ні свай, нічого. Так, тут дійсно знаходили кістки, але то не відноситься до православного кладовища”, – заначив чоловік.

Нагадаємо, будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги

Як повідомлялося, Кличко також побував на відкритті синагоги і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради. Те, що проект меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” дійсно фінансується російськими олігархами, підтвердив гендиректор Центру Максим Яковер.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яр. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Зокрема, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...