“Донори з Росії”: гендиректор про фінансування центру Голокосту “Бабин Яр”

20:20 15.05

Проект меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, роботи над яким не підтримала Київрада, дійсно фінансується російськими олігархами.

“Донори з Росії”: гендиректор про фінансування центру Голокосту “Бабин Яр”

Це підтвердив Генеральний директор Центру Максим Яковер журналісту “Великого Києва” в день відкриття скандальної синагоги-мафу.

“Ми є міжнародний проект з донорами зі Сполучених Штатів, України, Ізраїлю, Російської Федерації, завдяки якому вперше майже за 80 років почалася меморіалізація Бабиного Яру”, – сказав Яковер. 

До слова, журналіста “ВК” на відкриття МАФу-синагоги не пустили. Причина – у висвітленні суспільної критики російського проєкту Меморіального центру Голокосту.

Нагадаємо, Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги-МАФу і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Синагога – не єдиний об’єкт, який будується на території Бабиного Яру за кошти російських олігархів. У вересні 2020 року  команда скандального російського режисера Іллі Хржановського представила нові інтерактивні та віртуальні проєкти, а на місці майбутнього музею відкрили аудіовізуальну інсталяцію.

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Зокрема, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...