Місце для роздумів: у Бабиному Яру відкривається скандальна синагога-маф

Автор: Марія Супрун
21:08 10.05.2021

14 травня на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, за пам’ятником “Менора” відкриють скандальну синагогу-маф у вигляді книжки. Це частина російського проекту меморіалізації Бабиного Яру.

Місце для роздумів: у Бабиному Яру відкривається скандальна синагога-маф

Урочисте відкриття “Місця для роздумів” (символічної синагоги) у Бабиному Яру буде приурочено до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни (Праведників народів світу), повідомляють організатори.

Початок церемонії об 11:00, вхід вільний. У заході візьмуть участь президент України Володимир Зеленський, праведники народів світу, представники релігійних організацій, культурні та громадські діячі, офіційні особи.

Після офіційної церемонії, “Місце для роздумів” буде відкрите для відвідувачів кожного дня.

Зазначимо, “Місце для роздумів” (символічна синагога) – це частина російського проекту меморіалізації Бабиного Яру, яким керує скандальний режисер Ілля Хржановський. Синагогу у вигляді розкладної книжки-панорами спроєктував швейцарський архітектор Мануель Герц, професор Базельського університету. Подібно до книги вона відкривається і закривається за допомогою спеціальних механізмів. Синагога оздоблена візерунками і текстами молитов. Стеля прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року – у перший день масових розстрілів в Бабиному Яру. Виготовлена із сторічної деревини дуба, що символізує зв’язок трагічних подій у Бабиному Яру і сьогодення.

Нагадаємо, що будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. Згідно документів, синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Синагога – не єдиний об’єкт, який будується на території Бабиного Яру за кошти російських олігархів. У вересні 2020 року  команда скандального російського режисера Іллі Хржановського представила нові інтерактивні та віртуальні проєкти, а на місці майбутнього музею відкрили аудіовізуальну інсталяцію.

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яр. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Великий Київ у Google News

підписатися