Мешканці будинку на Виноградарі просять Кабмін, ОГП і БЕБ перевірити забудовника

Автор: Володимир Хлєбников
08:00 11.08.2022

Власники квартир в багатоповерховому будинку на вулиці Сергія Данченка, 5 звернулися до влади та правоохоронних органів з вимогою провести перевірку діяльності забудовника ПрАТ “ДБК-4”, що входить до складу корпорації “ДБК-Житлобуд”. Йдеться, зокрема, про завищені тарифи на електроенергію.

Мешканці будинку на Виноградарі просять Кабмін, ОГП і БЕБ перевірити забудовника

Окрім неадекватного тарифу, у мешканців є претензії до забудовника й з інших питань.

Нагадаємо, “ДБК-4” погрожує мешканцям 25-поверхового будинку на Виноградарі відключенням електрики, якщо вони не погасять борг. Забудовник “повісив” на жителів багатоповерхівки 4 041 476 грн. Також в “ДБК” заявили, що наразі ЕЕ будинку дає “постачальник останньої надії”, однак це триватиме лише 90 діб. Далі постачання електроенергії буде припинено. 

З грудня минулого року люди відмовляються сплачувати за ЕЕ за втричі вищим тарифом. Вони вимагають перерахунку та укладання прямих договорів із постачальником за тарифом 1,68 грн/1 КВт.

Раніше “ВК” докладно писав про те, чому для оператора системи розподілу (ДТЕК “Київські електромережі”) та постачальника (ТОВ “Київські енергетичні послуги” YASNO) 25-поверховий будинок на Виноградарі з 2016 року все ще вважається будмайданчиком. Саме через це власники 880 квартир не можуть укласти прямі договори на постачання ЕЕ. Також ми наводили позицію забудовника, який запевняє, що нібито не має відношення до ситуації, що склалася. Однак це не заважає йому періодично вдаватися до шантажу.

Читайте також: Захмарні тарифи на Виноградарі: постачальник ЕЕ розірвав договір із забудовником

Власники квартир будинку № 5 на вул. С. Данченка звернулися до шести відомств: Кабінету міністрів, Київської міської держадміністрації, Міністерства розвитку громад та територій, Державної інспекції з архітектури та містобудування, Офісу генерального прокурора та Бюро економічної безпеки України.

У своїх зверненнях інвестори зазначають, що “ПрАТ «ДБК-4» не виконав усіх умов перед ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» та своїх зобов’язань перед мешканцями будинку протягом понад п’яти років з дати введення будинку в експлуатацію“.

Крім того, зазначають” позивачі”, вони мають й інші важливі проблеми, спричиненні неякісною роботою ПрАТ «ДБК-4»: “Основні з них такі: встановлення неякісних труб холодного і гарячого водопостачання, труб опалення та труб подачі води на пожежні гідранти. Є питання по навмисно зменшеній прибудинковій території нашого будинку“.

Читайте також: Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

У зв’язку з наведеними фактами жителі будинку вимагають:

1. Організувати та перевірити правомірність нарахування за спожиту електроенергію за «комерційним» тарифом (5,07 грн/кВт годину замість 1,68 грн) посадовими особами ПрАТ «ДБК-4» та ТОВ «ЕК «Комфорт-Майстер» (компанія з обслуговування).

2. Призупинити дію Будівельної ліцензії ПрАТ «ДБК-4» до моменту фактичного підтвердження виконання усіх раніше взятих зобов’язань перед ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» та мешканцями будинку, а саме: підключення електромережі та можливість користування нею всім мешканцям за тарифом кінцевого споживача; визначення на місцевості і належне впорядкування реальної прибудинкової території, що отримав забудовник від замовника будівництва (знесення прибудов і надбудов та облагородження); усунення недоліків будівництва – заміна всіх труб водопостачання, опалення та пожежогасіння.

3. Призначити комплексну комісію для перевірки зазначених фактів.

Читайте також: В Україні заборонять примусове стягування боргів за послуги ЖКГ – подробиці

Як стало відомо “ВК“, 11 серпня на оперативному штабі Подільської районної держадміністрації планують розглянути ситуацію, що склалася навколо будинку № 5 на вул. С. Данченка.

За попередньою інформацією, виконати технічні умови, які б дозволили під’єднати будинок до міських електромереж, зголосилася ДТЕК. Наразі, за нашими даними, виконано лише “половину роботи”. З огляду на вкрай загрозливу ситуацію, в якій опинилися понад півтори тисячі мешканців, зусилля компанії видаються недостатніми.

Далі буде…

Великий Київ у Google News

підписатися