Забудовник на Виноградарі визнав мільйонні борги й посилив шантаж мешканців

Автор: Володимир Хлєбников
10:00 02.08.2022

Кричуща історія із завищеними тарифами на електроенергію для мешканців будинку на вулиці Сергія Данченка в Подільському районі триває вже понад пів року. Наприкінці липня сталося чергове загострення, яке створило вкрай загрозливу ситуацію для понад півтори тисячі жителів багатоповерхівки. Забудовник поставив людей перед фактом: або вони сплатять борги, що утворилися за його ж вини, або їм відключать електропостачання.

Забудовник на Виноградарі визнав мільйонні борги й посилив шантаж мешканців
Світлодіодне освітлення

Не бажаючи виконувати свої зобов’язання, ПрАт “Домобудівний комбінат №4”, який входить до корпорації “ДБК-Житлобуд”, вчергове вдався до шантажу та погроз. Якось інакше інтерпретувати дії забудовника, мабуть, не можна.

Що було раніше. В грудні 2021 року мешканцям будинку № 5 по вул. Сергія Данченка (ЖК “Крістер Град”) встановили новий тариф на електроенергію (ЕЕ) – 5,07 грн/1 КВт. Такий тариф передбачено для промислових об’єктів, він втричі вищий, ніж побутовий (1,68 грн/1 КВт), який встановлено для населення.

ВК” докладно писав про те, чому для оператора системи розподілу (ДТЕК “Київські електромережі”) та постачальника (ТОВ “Київські енергетичні послуги”) 25-поверховий будинок на Виноградарі з 2016 року все ще вважається будмайданчиком. Саме через це власники 880 квартир не можуть укласти прямі договори на постачання ЕЕ. Також ми наводили позицію забудовника, який запевняє, що не має відношення до ситуації, що склалася. Однак це не заважає йому вдаватися до шантажу.

Попри тиск, мешканці багатоповерхівки відмовляються платити за “космічними” цінами, вимагають зробити перерахунок і запровадити щодо них “нормальний” тариф на ЕЕ, тобто 1,68 грн/1 КВт. 

Читайте також: Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

Наприкінці липня в усіх шести корпусах будинку з’явилося оголошення (див. далі) від забудовника, в якому йшлося про те, що мешканці заборгували понад чотири мільйони гривень за спожиту електроенергію. Більш того, “ДБК-4” стверджує, що ТОВ “Київські енергетичні послуги” YASNO розірвало договір та припинило постачання ЕЕ.

Електропостачання будинку, запевняє забудовник, з 1 червня забезпечує постачальник “останньої надії”, і воно триватиме лише 90 днів. Після цього, якщо борги не будуть сплачені, подачу електроенергії буде припинено. 

Від третіх осіб “ВК” стало відомо, що договір між YASNO та “ДБК-4” дійсно розірвано. При цьому, за попередніми даними, постачання ЕЕ припинено не тільки й навіть не стільки через ситуацію з будинком № 5 на Данченка, адже у забудовника накопичилися борги по кількох інших об’єктах. Це може вказувати на суттєві фінансові проблеми компанії.

Інформація щодо цього наразі перевіряється, а ТОВ “Київські енергетичні послуги” готує відповідь на відповідний запит.

Примітно й те, що в оголошенні забудовника чітко не вказано причинно-наслідковий зв’язок між заборгованістю на понад 4 млн грн і відключенням електропостачання. Малоймовірно, що борг на таку суму, особливо з урахуванням воєнного стану, міг би стати виправданням для блекауту.

Взагалі, якщо розібратися, немає жодної впевненості у тому, що якщо власники квартир раптом погасять всі борги, то електроенергію не відключать. Ймовірно, проблеми забудовника набагато глибші. Більш того, “ДБК-4” і ДТЕК так і не просунулися у питанні переводу нашого будинку на баланс міста. Вони ніяк не можуть домовитися, і на те, вочевидь, є причини. Хтось один не здатен виконати технічні умови, а хтось інший не йде на зустріч“, – розповів “ВК” представник ініціативної групи, на ім’я Вадим.

Читайте також: В Україні заборонили стягувати борги за комуналку та кредитні борги з військовослужбовців

Разом з тим, за його словами, ситуація дійсно загрозлива, адже будинок № 5 по вул. Данченка все ще вважається будівельним майданчиком “ДБК-4”.

У разі, якщо надійде команда про відключення того чи іншого об’єкта, ніхто з робітників не буде розбиратися, чи живуть там люди. Вони просто візьмуть і виконають команду. Згодом, може й розберуться, але тисячам жителям від того не легше“, – зазначив активіст.

Влада грається в мовчанку

На думку членів ініціативної групи будинку, в ситуацію має негайно втрутитися влада, виступити таким собі модератором і не допустити катастрофи. А катастрофа неодмінно буде, якщо 25-поверхівка на шість корпусів залишиться без світла. Не буде електрики – не буде ані води, ані тепла, не працюватимуть ліфти, сотні людей похилого віку (і не лише) стануть в’язнями у своїх квартирах.

До слова, у згаданому будинку проживають щонайменше 15 родин переселенців зі Сходу та Півдня України.

Втім, влада поки що вперто зберігає мовчання, удаючи, що не помічає проблеми. Те ж саме стосується й “законодавчого блоку”. Так, наприклад, “слуга” Ганна Бондар, яка обралася до Верховної Ради по округу № 220, здається, не переймається долею своїх виборців з Виноградаря – жодної участі нардепки у розв’язанні проблеми місцеві мешканці поки що не помітили.

Фактично забудовник шантажує людей, вимагаючи заплатити за його ж “косяки”. Це не може тривати вічно і неодмінно призведе до негативних наслідків та іміджевих втрат не лише самого забудовника, а й влади загалом“, – наголошують в ініціативній групі.

Читайте також: Жертви забудовника перекрили вулицю на Оболоні через неадекватні тарифи (ВІДЕО)

Люди сподіваються, що у період воєнного стану їхній будинок не відключатимуть від електропостачання. Наразі воєнний стан в Україні діє до 23 серпня, що буде далі, невідомо. Мешканці здебільшого налаштовані категорично – зниження тарифів, перерахунок заборгованості, прямі договори з постачальником ЕЕ.

Цікаво. Раніше забудовник у спілкуванні з жителями будинку наголошував, що ні про які перерахунки йтися не може. Втім, в останніх платіжках сума боргу за ЕЕ якимось дивом трохи зменшилась. За попередньою інформацією, обслуговуюча компанія “Комфорт-Майстер”, яка, власне, співпрацює з “ДБК-4”, зробила перерахунок за тарифом 3,90 грн/1 КВт.

Такий крок щонайменше свідчить про те, що гроші, бодай якісь, компанії дуже потрібні. Втім, така півміра не змінить положення, а щодо грошей, то їх було б більше, якби люди мали змогу платити за передбаченим законом тарифом.

Далі буде…

Великий Київ у Google News

підписатися