Постачальник ЕЕ підтвердив неможливість прямих договорів з жителями багатоповерхівки на Виноградарі

Автор: Володимир Хлєбников
10:01 14.02.2022

Між ТОВ “Київські енергетичні послуги” та ПАТ “Домобудівний комбінат №4″діє договір про постачання електроенергії, який не передбачає укладення прямих договорів з мешканцями багатоквартирного на вул. Сергія Данченка на Виноградарі.

Постачальник ЕЕ підтвердив неможливість прямих договорів з жителями багатоповерхівки на Виноградарі

Про це “Великому Києву” повідомили у відділі комунікацій ТОВ “Київські енергетичні послуги”.

Наразі прямих договорів, що дають право на застосування тарифу для побутових споживачів, між електропостачальником та мешканцями будинку за адресою вул. Сергія Данченка, 5, не укладено. Звернень щодо укладання таких договорів до постачальника не надходило“, – йдеться у відповіді на наш запит.

Відповідно до умов договору, для вказаного будинку застосовується тариф для юридичних осіб, тобто 5,07 грн/1 КВт. Для порівняння – тариф для населення складає від 1,44 до 1,68 грн/1 КВт. Поки що цю різницю сплачує забудовник, однак ще у грудні минулого року жителів багатоповерхівки попередили про підвищення тарифу.

Таким чином, в YASNO підтвердили той факт, що мешканці багатоповерхового будинку на понад 720 квартир не можуть укласти прямі договори на постачання ЕЕ. Їхній будинок, в якому вони живуть вже п’ятий рік, для оператора (ДТЕК “Київські електромережі”) та постачальника – лише будівельний майданчик.

Причина такого “казусу” полягає у тому, що забудовник – “ДБК-4”, який входить до складу корпорації “ДБК-Житлобуд”, – протягом цього часу не спромігся виконати технічні умови, необхідні для передачі будинку “на баланс” міських електромереж. Зокрема, він не спорудив потужну кабельну лінію. Детально про це читайте в матеріалі “Болючі тарифи для жителів Виноградаря: в ДТЕК пояснили, яку умову не виконав забудовник“.

“Великий Київ” неодноразово звертався до “ДБК-4” з інформаційними запитами та за коментарями, однак забудовник вперто “зберігає тишу”. Зокрема, ми хотіли б дізнатися, чи пов’язана описана вище проблема з “підмороженим” будівництвом метро на Виноградар.

Читайте також: Поряд кладовище, а замість опалення – дрова. Як живеться в багатоповерхівці на Совках

Мешканці ЖК “Крістер Град”, на території якого знаходиться будинок № 5, не єдині, хто став жертвою “неквапливості” забудовника. З аналогічною проблемою стикнулися жителі ЖК “Навігатор” в Оболонському районі Києва. Від них також вимагають платити за електроенергію за “комерційним” тарифом.

Загалом таких “невидимих” будинків по Києву багато – десятки, якщо не сотні. Забудовники охоче не виконують свої зобов’язання перед інвесторами, а чиновники відверто закривають на це очі. З огляду на те, якими темпами забудовується столиця і як хаотично відбувається цей процес, можна бути впевненим, що проблемних точок на мапі Києва виникатиме все більше. Це, звичайно, не сприятиме ані взаємодії влади і населення зокрема, ані суспільному спокою взагалі.  

P.S. ТОВ “Київські енергетичні послуги” не надало інформації щодо наявності заборгованості за спожиту електроенергію мешканцями будинку № 5 на вул. С. Данченка, хоча відповідне питання було в запиті “Великого Києва”.

Читайте також: Автобус “втратив” скло через ями на дорозі поблизу “Мостицької”

Великий Київ у Google News

підписатися