Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

Автор: Володимир Хлєбников
10:09 31.05.2022

З січня поточного року мешканці багатоквартирного будинку по вул. Сергія Данченка, 5 справно отримують платіжки із захмарними тарифами на електроенергію. Люди відмовляються платити втричі дорожче та вимагають перерахунку. Тим часом з’являються все нові й нові підтвердження безпосередньої відповідальності забудовника – “ДБК-4”.

Захмарні тарифи на Виноградарі: НКРЕКП визнала відповідальність забудовника

Чергове підтвердження причетності забудовника до проблем мешканців багатоповерхівки надала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Що було раніше. В грудні 2021 року мешканцям будинку № 5 по вул. Сергія Данченка (ЖК “Крістер Град”) встановили новий тариф на електроенергію (ЕЕ) – 5,07 грн/1 КВт. Такий тариф передбачений для промислових об’єктів, він втричі вищий, ніж побутовий (1,68 грн/1 КВт), який встановлено для населення.

“ВК” докладно писав про те, чому для оператора системи розподілу (ДТЕК “Київські електромережі”) та постачальника (ТОВ “Київські енергетичні послуги”) 25-поверховий будинок на Виноградарі з 2016 року все ще вважається будмайданчиком. Через це власники квартир не можуть укласти прямі договори на постачання ЕЕ.

Також ми наводили позицію забудовника, який запевняє, що не має відношення до ситуації, що склалася. Однак це не завадило йому вдаватися до “шантажу”.

Відповідь НКРЕКП

Нещодавно жителі вказаного будинку, які з кінця квітня активізували боротьбу за зниження тарифу, отримали відповідь Нацкомісії. В доволі складному для пересічного громадянина документі, втім, є цілком зрозумілі тези.

В середині лютого НКРЕКП з’ясувала, що забудовник не виконав умови Інвестиційного договору з ДТЕК від 24 грудня 2021 року. Зокрема, не була збудована трансформаторна підстанція. Були виявлені й інші “недоліки”.

Нацкомісія також детально пояснює, що і кому потрібно зробити, аби власники квартир багатоповерхівки на Данченка змогли укласти прямі договори на постачання електричної енергії.

Разом з тим у відповіді на звернення зазначається, що ПАТ “ДБК-4” не є ліцензіатом НКРЕКП, тому комісія не здійснює контроль за його діяльністю та за виконанням ним заходів для укладання договорів про надання послуг з електропостачання. Іншими словами, Нацкомісія не може “підштовхнути” забудовника до розв’язання проблеми.

Вплив на забудовника

Наразі єдиним реальним важелем впливу на забудовника, мабуть, можуть бути самі мешканці будинку, а також нинішні та потенційні інвестори компанії, які зроблять певні висновки. А висновки напрошуються самі собою, адже історія з “Крістер Градом” не єдина. Жителі ще кількох столичних (і не лише) житлових комплексів опинилися у схожій ситуації – через невиконання “ДБК-4” технічних умов від них вимагають платити за ЕЕ за промисловим тарифом.

Читайте також: Жертви забудовника перекрили вулицю на Оболоні через неадекватні тарифи (ВІДЕО)

Сам забудовник намагається комунікувати з ініціативними групами, обіцяючи з часом владнати ситуацію. За інформацією “ВК”, в цьому напрямку вже навіть є певні зрушення. Втім, поки що вони не стосуються будинку на Данченка, мешканцям якого продовжують надходити непідйомні платіжки із захмарними тарифам, а у самого забудовника накопичуються величезні борги перед постачальником.

Окремо слід відзначити вперте небажання керівництва “ДБК” спілкуватися зі ЗМІ. Можна припустити, що компанія намагається уникнути суспільного розголосу. Очевидно, що це неможливо, адже лише в одному будинку ЖК “Крістер Град”  проживає понад півтори тисячі людей, які налаштовані відстоювати свої права всіма законними методами.

Далі буде…

Великий Київ у Google News

підписатися