Болючі тарифи для жителів Виноградаря: в ДТЕК пояснили, яку умову не виконав забудовник

Автор: Володимир Хлєбников
23:38 09.02

Мешканці багатоквартирного будинку № 5 на вулиці Сергія Данченка в Подільському районі Києва не можуть укласти прямі договори на постачання електричної енергії, оскільки забудовник – “ДБК-4” – досі не спорудив потужну кабельну лінію. Через це електроенергія до будинку постачається за “промисловим” тарифом – як для будмайданчика.

Болючі тарифи для жителів Виноградаря: в ДТЕК пояснили, яку умову не виконав забудовник

Про це йдеться у відповіді ДТЕК “Київські електромережі” на запит кореспондента “Великого Києва”.

Раніше “ВК” детально писав, хто і чому змушує мешканців ЖК “Крістер Град” на Виноградарі платити за спожиту електроенергію за тарифом 5,07 грн/1 КВт, який втричі вищий, ніж тариф для населення. Також ми повідомляли про захмарні тарифи на ЕЕ в ЖК “Навігатор”, що в Оболонському районі. Тамтешні висотки також збудував “ДБК-4”.

Будинок за адресою вул. Сергія Данченка, 5, відповідно до угод, що укладені між ДБК-4 та ДТЕК “Київські електромережі” залишається будівельним майданчиком. Для приєднання будинку за постійною схемою електропостачання і … можливості укладати прямі договори з ДТЕК … забудовник повинен виконати всі вимоги договору на приєднання та технічні умови до нього… Наразі “ДБК-4” виконав свої зобов’язання в частині спорудження трансформаторної підстанції, її технічного оснащення та прокладання кабельної лінії 0,4 кВ. Йому залишилося спорудити кабельну лінію 10 кВ“, – йдеться у відповіді на запит.

Постачальником електричної енергії ПрАТ “Домобудівний комбінат №4” є ТОВ “Київські енергетичні послуги”. Раніше повідомлялося, що оператор системи розподілу (ДТЕК “Київські електромережі”) буде зобов’язаний відключити буд. № 5 на вул. С. Данченка від струму, якщо постачальник надішле таку заявку. Відповідно до законодавства, це має відбутися протягом 10 робочих днів.

Станом на сьогодні … не надходило заявок від постачальника електричної енергії щодо відключення від мережі будинку“, – запевнили в ДТЕК.

Наразі “ВК” не вдалося з’ясувати, на якій стадії знаходиться спорудження кабельної лінії та чи починалося воно взагалі – забудовник не відповідає на наші запити та й взагалі усіляко уникає публічного спілкування.

Зрозуміти, що відбувається на місці, досить складно, адже поряд з ЖК “Крістер Град” (на вул. Межова та С. Данченка, пр-т Правди) продовжується кволе будівництво метро на Виноградар. Отже, там суцільний будівельний майданчик.

А ось постачальник електроенергії – ТОВ “Київські енергетичні послуги” – днями висловив бажання прокоментувати ситуацію, пообіцявши надати відповідь на запит. Коментар постачальника є дуже важливим, адже мешканці вказаного будинку не згодні з новими “розцінками” і масово відмовляються платити за спожиту ЕЕ.

Читайте також: Жителі Печерська шоковані: у буферній зоні Лаври може з’явитися черговий монстр-хмарочос

Великий Київ у Google News

підписатися