На Виноградарі забудовник вдався до шантажу та погроз відключити електропостачання

Автор: Володимир Хлєбников
08:37 18.02.2022

Мешканцям багатоквартирного будинку на вул. Сергія Данченка в Подільському районі Києва, які стали заручниками недоброчесності забудовника, погрожують відключити електропостачання. Люди відмовляються платити за неадекватними тарифами.

На Виноградарі забудовник вдався до шантажу та погроз відключити електропостачання
Світлодіодне освітлення

Відповідні “попередження” напередодні розповсюдила компанія з обслуговування ТОВ “ЕК “Комфорт-Майстер” у вигляді досить сумнівних оголошень.

Компанія “Комфорт-Майстер” нав’язана мешканцям ЖК “Крістер Град” забудовником – “ДБК-4”, який входить до складу корпорації “ДБК-Житлобуд”. Саме забудовник несе відповідальність за те, що жителі будинку № 5 на Сергія Данченка (один з трьох будинків ЖК) не можуть укласти прямі договори на постачання електроенергії (ЕЕ) з ДТЕК “Київські електромережі”. Детально про це читайте в матеріалі “Болючі тарифи для жителів Виноградаря: в ДТЕК пояснили, яку умову не виконав забудовник”.

З грудня минулого року від власників квартир у вказаному будинку вимагають сплачувати за спожиту ЕЕ за промисловим тарифом – 5,07 грн/1 КВт. Він втричі вищий, ніж той, який встановлено Кабміном для населення – від 1,44 до 1,68 грн/1 КВт.

Час іде, а забудовник не поспішає виконувати технічні умови, які б дозволили людям укладати прямі договори з оператором та постачальником електроенергії. Натомість через свій “кишеньковий ЖЕК” він почав погрожувати місцевим мешканцям відключенням.

Привіт від забудовника

Як розповів “Великому Києву” один з представників ініціативної групи будинку, у ЖЕКа (ТОВ “Комфорт-Майстер”) наразі є претензія лише по оплаті за грудень 2021 року. За інші періоди претензій немає. Заборгованість, якщо вона дійсно існує, могла виникнути через те, що мешканці відмовилися платити за неадекватним тарифом.

Захмарні суми за спожиту ЕЕ в платіжках, які прийшли у січні 2022, шокували людей. Одна справа, коли ти щомісяця віддаєш за електрику від 700 до 1000 грн, і зовсім інша – коли тобі виставляють рахунок на 2100, а то й на понад 3000 грн. І це без урахування опалення, водопостачання, утримання прибудинкової території тощо.

Мешканці добре розуміють, що їх банально шантажують. По-перше, відімкнення від струму житлового будинку може відбутися виключно при наявності відповідної заявки постачальника – YASNO (ТОВ “Київські енергетичні послуги”) – до оператора системи розподілу – ДТЕК “Київські електромережі”. Станом на 9 лютого такої заявки не надходило. Більш того, сам постачальник YASNO не повідомляв про такі плани. Принаймні у відповіді на запит, яку “ВК” отримав 11 лютого, про це не йшлося. Відключення електроенергії, відповідно до законодавства, може відбутися протягом 10 робочих днів.

Ніхто ніколи не відключає за борг в один місяць. Тим паче житловий будинок. Ця об’ява написана непрофесійно та має на меті залякування. Це буде великий резонанс. У нас є відповіді від ДТЕК, що саме “ДБК-4” невчасно виконував свої обов’язки щодо підключення нашого будинку до електричних мереж міста“, – пояснює представник ініціативної групи.

Читайте також: Автобус “втратив” скло через ями на дорозі поблизу “Мостицької”

“ВК” вже звернувся до YASNO з проханням надати інформацію, чи зверталася компанія до ДТЕК із заявкою про відключення будинку на вул. С. Данченка, 5. Також нас цікавить, як діятиме постачальник, якщо з’ясується, що від його імені шантажують та залякують людей.

На сайті ДТЕК “Київські електромережі” немає жодної інформації про плани відключити будинок № 5 на вул. С. Данченка від електроенергії, ані в п’ятницю, 18 лютого, ані на вихідних.

Небезпека відключення існує

Мешканці ЖК “Крістер Град”, на території якого знаходиться будинок № 5, не єдині, хто став жертвою “неквапливості” забудовника “ДБК-4”. З аналогічною проблемою стикнулися інвестори ЖК “Навігатор” в Оболонському районі Києва (Балтійський провулок). Від них також вимагають платити за електроенергію за комерційним тарифом. Їхні 25-поверхові будинки для енергетиків на папері все ще залишаються будмайданчиками.

На початку лютого в “Навігаторі” тамтешній замовник – ТОВ “Київський склотарний завод” – попередив про відключення електроенергії. Директор заводу навіть звернувся з відповідним листом до ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі”, ТОВ “Київські енергетичні послуги” та НКРЕКП. Під загрозою опинилися тисячі киян.

Читайте також: Жертви забудовника перекрили вулицю на Оболоні через неадекватні тарифи (ВІДЕО)

Втім, блекауту не сталося, хоча відключення електрики все ж таки відбулося. З урахуванням техніки безпеки в багатоповерхових будинках на одну-дві години зупинили ліфти, однак світло у квартирах не вимикали.

З огляду на досвід “колег” жителі Данченка, 5 остерігаються подібного сценарію у них. “Можуть відключити, але так само включать потім через кілька годин. Ми продовжуємо вести комунікації з представниками КМДА та іншими зацікавленими сторонами“, – повідомив представник ІГ будинку.

Слід зазначити, що ЖК “Крістер Град” набагато старший за “Навігатор”. Так. наприклад, будинок № 5 заселився ще у 2017 році. Інші будинки цього ЖК, №№ 1 і 3, переведені на баланс міських електромереж. Проблеми буд. 5 можуть бути пов’язані з багатостраждальним будівництвом метро на Виноградар. 

Судова перспектива

Вся ця неприємна та обурлива історія із захмарними тарифами на електроенергію на Виноградарі та в Балтійському провулку стала можливою через те, що будинки були здані в експлуатацію без виконання забудовником всіх своїх зобов’язань перед інвесторами.

Виходячи з того, що забудовник вдався до погроз і шантажу (якось інакше розцінювати оголошення про відключення не виходить), виникають сумніви, що він налаштований на конструктивний діалог. Кому взагалі спало на думку, що за кілька днів можна погасити заборгованість на понад 1,3 млн грн?

Заселення будинків, які не були здані в експлуатацію, є порушенням ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”. З погляду законодавства практика переведення побутових споживачів не є законною. До здачі в експлуатацію для будинку не може бути інших тарифів, оскільки юридично він є будівельним майданчиком”, – зазначив столичний адвокат Дмитро Груба.

У тому випадку, якщо забудовник не завершив процес приєднання будинку до електромереж і намагається перекласти на інвесторів частину видатків, власникам квартир необхідно звертатися до суду або контролюючих органів, додав адвокат.

До речі, “ДБК-4” жодного разу не відреагував на запити “ВК”. Ми не втрачаємо надію почути позицію забудовника і залюбки її опублікуємо.

Читайте також: Поряд кладовище, а замість опалення – дрова. Як живеться в багатоповерхівці на Совках

Великий Київ у Google News

підписатися