Український інститут національної пам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру.
Документ розробила спеціальна робоча група при Інституті історії України Національної академії наук України.
Питання до обговорення: Концепція передбачає створення у Бабиному Ярі в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативи хаотичному зведенню окремих пам’ятників та меморіалів на території яру.
Документ пропонує бачення, як упорядкувати та об’єднати наявні об’єкти і пам’ятні місця у цілісний меморіальний парк.
Також концепція передбачає створення двох музеїв: Українського музею Голокосту та Меморіального музею Бабиного Яру.
Після завершення громадського та експертних обговорень Концепція комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру буде запропонована на розгляд уряду.
Спікерами запрошені:
- Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті,
- Олександр Лисенко, Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України,
- Віталій Нахманович, Провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру,
- Тетяна Пастушенко, Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України.
Трансляція буде доступна на сайті УКМЦ.
Згодом, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.
Додамо, що в травні тут вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги-МАФу і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.
Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.
Йосиф Зісельс переконаний, що київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.