“Хтось дуже зацікавлений у руйнуванні Гостинного двору” – секретар Київради

Автор: Марія Супрун
15:35 15.03

Фонд державного майна України системно не виконує рішення Окружного адміністративного суду міста Києва та не укладає охоронний договір на будівлю, що сприяє його руйнуванню.

“Хтось дуже зацікавлений у руйнуванні Гостинного двору” – секретар Київради

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко на своїй сторінці у Facebook.

«Складається враження, що хтось дуже зацікавлений саме у фізичному руйнуванні будівлі Гостинного двору, а усі історії затягування укладання охоронного договору та передачі Гостинного двору до власності громади міста Києва – лише засоби для досягнення поставленої мети», – підкреслив Бондаренко.

Зазначимо, що Гостинний двір є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Раніше громада громада Києва вимагала повернути їй Гостиний двір.

Читайте також: Кияни пропонують створити у Гостиному дворі Центр місцевого самоврядування

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.

Минулих вихідних активісти та небайдужі кияни вийшли на акцію протесту з вимогою “прогнати рейдерів”, почати відновлення будівлі та створити там громадський простір.

Великий Київ у Google News

підписатися