Чи знесуть колишню Арку дружби народів у Києві – стала відома відповідь КМДА

Автор: Галина Ворона
17:27 10.04

Столична влада не планує зносити Арку Свободи українського народу (колишня назва — Арка дружби народів), що розташована у Хрещатому парку.

Чи знесуть колишню Арку дружби народів у Києві – стала відома відповідь КМДА Фото: ілюстративне з відкритих джерел
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили в КМДА у відповідь на запит BBC.

У КМДА пояснили, що Арка Свободи українського народу є пам’яткою історії місцевого значення. Закон забороняє їх зносити, змінювати чи переносити.

Крім того, у разі демонтажу переносити арку також немає куди, бо музею тоталітаризму чи музею “радянської історії” наразі не існує. Ідеї, як такий музей створити, у столиці лише розглядають.

Київська міська рада також не ухвалювала рішень про демонтаж. Тому арка поки що буде.

А знести обіцяють скульптурну композицію з козаками, що під нею.

За словами депутатки Київради Ксенії Семенової, рішення про демонтаж скульптурної композиції вже є. Проте демонтаж ускладнює те, що ця композиція є водночас підпірною стінкою, додала вона.

Як розповів очільник Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов, це питання вивчають.

Мовляв, треба робити проєкт демонтажу. Можливо, для цього доведеться залучити спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт, щоб запобігти зсуву пагорбів Дніпра.

Читайте також: Голова інституту Нацпамʼяті: найпотужніше переосмислення Арки дружби народів у Києві – пофарбувати її у кольори веселки та зробити символом ЛГБТ-спільноти

Нагадаємо, у квітні 2022 біля арки Дружби народів демонтували бронзову скульптуру двох робітників. 16 травня 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки дружби народів і перейменувала її на Арку свободи українського народу. За висновками експертної комісії Українського інституту національної пам’яті (УІНП) із визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики, Арка дружби народів (перейменована на Арку свободи українського народу) у Києві належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.

Великий Київ у Google News

підписатися