Перейменування недостатньо: експерти УІНП наполягають на демонтажі Арки дружби народів

Автор: Галина Ворона
14:58 29.03

Арка дружби народів (перейменована на Арку свободи українського народу) у Києві належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.

Перейменування недостатньо: експерти УІНП наполягають на демонтажі Арки дружби народів

Як пише Інтерфакс-Україна, такого висновку дійшла експертна комісія Українського інституту національної пам’яті (УІНП) із визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики.

Розміщена в Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов’язаним зі здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена 1982 р. з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу“, – ідеться у висновках експертної комісії.

Зазначено, що попри перейменування об’єкта на Арку свободи українського народу, монумент репрезентує радянські ідеологеми й конотації, тому становить загрозу національній безпеці України.

Читайте також: Ім’я Чайковського в назві музакадемії є пропагандою російської імперської політики – Інститут нацпам’яті

Як повідомлялося, у квітні 2022 біля арки Дружби народів демонтували бронзову скульптуру двох робітників. 16 травня 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки дружби народів і перейменувала її на Арку свободи українського народу. 

Великий Київ у Google News

підписатися