Під Аркою дружби народів в Києві “обезголовили” радянського робітника

Автор: Володимир Хлєбников
15:35 26.04

В центрі Києва розпочався демонтаж бронзової скульптури двох робітників, встановленої у 1982 “на ознаменування возз’єднання України з Росією”. Під час демонтажу одному з радянських робітників “відірвали” голову.

Під Аркою дружби народів в Києві “обезголовили” радянського робітника

Бронзова голова гучно впала на гранітну плитку під “Аркою дружби народів” і покотилася.

Про демонтаж повідомив мер Києва Віталій Кличко. Він висловив сподівання, що бронзову скульптуру приберуть вже сьогодні ввечері.

Своє ставлення до України Росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу та мирних українців. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника“, – повідомив Кличко.

Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, влада має намір закрити опоряджувальними матеріалами, а згодом теж розібрати. “Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу. А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій“, – пояснив мер.

Читайте також: Може, хоча б одну станцію метро побудуєте?! Плани влади знести пам’ятник Булгакову посварили киян

Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору. Я підписав і подам проєкт рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. Про перейменування арки на Арку свободи українського народу“, – додав Кличко.

Загалом в столиці планують демонтувати ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянським періодом і Росією.

На перейменування складений і список із понад 460 вулиць та об‘єктів. Він оприлюднений на сайті КМДА. І до 1 травня триватиме обговорення з киянами“, – резюмував столичний міський голова.

Нагадаємо, на днях в центрі Києва демонтували зображення Леніна.

Читайте також: Дерусифікація в столиці: перейменувати необхідно вже понад 460 об’єктів

Великий Київ у Google News

підписатися