Частина цвинтаря вже під бетоном. У Бабиному Яру будують скандальну синагогу (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
11:26 08.03.2021

У Бабиному Яру почалися роботи з будівництва скандальної синагоги-мафу, яку планують звести на Кирилівському православному кладовищі. Частину цвинтаря вже залили бетоном.

Частина цвинтаря вже під бетоном. У Бабиному Яру будують скандальну синагогу (ФОТО, ВІДЕО)

Про це повідомив у Facebook український громадський діяч та дисидент єврейського походження, віце-президент Конгресу національних громад України, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельсо. Також він публікував відео робіт.

“Працювати у суботу та неділю, особливо будувати синагогу на православному цвинтарі, де цей «МАФ» може спричинити міжнаціональну ворожнечу з боку російського проєкту, про що попереджало СБУ, – великий, потрійний гріх”, – написав Зісельс.

Крім того, про активізацію робіт з будівництва скандальної синагоги, написав блогер Нестор Воля.

“Прораби Путіна інтенсивно продовжують будівельні роботи “даупроєкту” на території Національного Історико-Меморіального Заповідника “Бабин Яр” та залили бетоном частину Кирилівського цвинтарю”, – йдеться в дописі.

За його словами, наразі:

  1. Бетонна плита розміром ~120м.кв. вже залита.
  2. Йдуть приховані земляні роботи в дальньому (від Менори) кутку будівельного майданчику. Ґрунт виносять вручну на тачках, але, судячи по об’єму вже вивезеного ґрунту, роботи йдуть на значній площі або глибині.
  3. На паркані розташовані два плакати, де вказано BABYN YAR Holocaust Memorial Center як “ВИКОНАВЕЦЬ РОБІТ”.

Зазначається, що ніяких дозвільних документів на-кшталт “Будівельного паспорту” або схеми будмайданчика немає. Але майданчик облаштовано “битовками”, тимчасовими туалетами та відбувається фахове складування будівельних матеріалів.

Як повідомлялося, скандальна синагога-маф у Бабиному Яру матиме вигляд книжки. Її планують відкрити до 80-х роковин трагедії або ближче до квітня 2021 року. 

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Нагадаємо, раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. 

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Великий Київ у Google News

підписатися