Зима буде економною: споживачів готують до заощадження світла на наступний сезон

Автор: Оксана Тупальська
17:42 14.06.2023

До наступного опалювального сезону споживачів та владу закликають максимально приготуватися до економії – відмовитися від енергозатратних приладів, як бойлери та електрокотли, визначити приміщення, через які витрачається зайве та підготувати алгоритми дій на випадок зникнення світла. Рекомендації розробила асоціація “Енергоефективні міста України”.

Зима буде економною: споживачів готують до заощадження світла на наступний сезон
Світлодіодне освітлення

Фахівці з енергетики назвали такі ключові кроки для економії світла на рівні міста та конкретного домогосподарства:

  1. Забезпечити медичні заклади резервними джерелами електричної та теплової енергії (когенераційні установки, електричні генератори й бойлери, модульні котельні тощо), а також автономним водопостачанням і каналізацією.
  2. Передбачити наявність двотижневого запасу пального, питної й технічної води.
  3. Припинити використання архітектурної підсвітки та світлової соціальної реклами на державних і комунальних будівлях, об’єктах бюджетної сфери й соціальної інфраструктури.
  4. Вжити заходів для зменшення кількості опалюваних будівель, кількості (площі) опалювальних та освітлювальних приміщень.
  5. Оптимізувати режими робочого часу з максимальним переведенням на дистанційну форму роботи.
  6. Оцінити й за можливості використати для догріву повітря й води в будівлях і приміщеннях спліт-системи інверторного типу, теплові помпи, котли на твердому паливі, фотоелектричні панелі й сонячні колектори.
  7. Забезпечити максимальне переведення на дистанційну форму роботи державних службовців, заклади освіти, змінити режими роботи торговельно-розважальних, офісних центрів, що дозволить зменшити навантаження на енергетичну систему в пікові години (08:00-10:00, 17:00-23:00).
  8. Утеплити укриття, забезпечити теплове ізолювання входів, наявність в укриттях резервних джерел електричної та/чи теплової енергії (або можливості приєднання до них), приточно-витяжної вентиляції, запасів питної й технічної води, біотуалетів.

Додаткові заходи експерти пропонують провести на випадок, якщо світло зникатиме надовго, і людям буде вкрай необхідно отримувати альтернативні джерела живлення. Зокрема, рекомендують забезпечити пристосовані для довготривалого перебування пункти обігріву та евакуаційних місць у разі виникнення аварійних ситуацій, Розробити та поширити в загальнодоступних місцях інформацію про дії громадян у разі аварійного переривання постачання електричної, теплової енергії, природного газу й води, відсутності зв’язку; виникнення потреби у заміні або налагодженні котлів та/чи встановленні спліт-систем інверторного типу, теплових помп, котлів на твердому паливі, фотоелектричних панелей і сонячних колекторів.

Нагадаємо, на Подолі  енергетики завершують реконструкцію теплокамери на магістральній тепломережі.

Також “ВК” розповідав, чому індивідуальне опалення квартир стає невигідним. А ще кореспондент «Великого Києва» запитав у мерії про програми та можливості з утеплення домівок. Адже встановити вікна та двері, поставити теплопункти та захистити фасад від зимових вітрів можна за часткового фінансування міської влади.

Великий Київ у Google News

підписатися