Зміни клімату і токсичні ріки. Україні доведеться імпортувати воду в найближчі десятиліття

Автор: Галина Ворона
18:24 22.03

Запаси питної води на Землі катастрофічно зменшуються. Сьогодні від нестачі цього ресурсу страждають близько 3,6 мільярда людей у світі. Через зміни клімату і забруднення річок вже до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 мільярдів жителів Землі, в тому числі Україна.

Зміни клімату і токсичні ріки. Україні доведеться імпортувати воду в найближчі десятиліття

Про це розповів на своїй Facebook-сторінці голова Держекоінспекції України Андрій Мальований.

Як зазначається, за даними національної Гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми.

Через це, прогнозують в Інституті водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.

За словами Мальованого, цю інформацію підтверджує і статистика Держекоінспекції.

Так, впродовж минулого року ДЕІ склала 3777 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері водних ресурсів на 188 мільйонів гривень збитків. Серед порушень – скид небезпечних речовин, недостатньо очищених стоків та засмічення річок.

Саме тому, на думку Мальованого, захист водних ресурсів України має стати пріоритетним завданням, адже йдеться про життя мільйонів людей. 

Однак дуже важливу роль у збереженні чистої питної води відіграє кожен із нас. Заощаджуючи воду та прибираючи сміття з прибережних смуг, ми робимо вклад у спільне майбутнє” – додав очільник Держекоінспекції.

Читайте також: 723 млн куб. м стічних вод за рік. Чому потрібно рятувати Дніпро та як це зробити

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...