723 млн куб. м стічних вод за рік. Чому потрібно рятувати Дніпро та як це зробити

14:53 10.08.2020

Хімічне забруднення води, обміління Дніпра, збіднення біологічного різноманіття, скиди промислових підприємств та неконтрольований видобуток піску – все це щороку наближає річку Дніпро до екологічного лиха. Наприклад, минулого року лише в межах Києва у Дніпро скинули 723,2 млн куб. м стічних вод. Більше половини – це скиди промислових підприємств. З усіх стічних вод до 40% були забрудненими і саме вони нанесли найбільшу шкоду екології річки.

723 млн куб. м стічних вод за рік. Чому потрібно рятувати Дніпро та як це зробити

Про це на днях розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на прес-конференції, присвяченій стану екосистеми Дніпра. Щоб оцінити масштаби екологічого лиха, захід проходив посеред Дніпра.

За його словами, проблеми екосистеми Дніпра можна звести до трьох основних:

1. Хімічне забруднення води.
2. Обміління Дніпра.
3. Збіднення біологічного різноманіття.

Чиновник розповів, що треба зробити, аби змінити ситуацію:

  • скласти комплексну програма санації Дніпра, в якій будуть задіяні центральні та місцеві органи влади, громадський сектор і наші міжнародні партнери.
  • підвищувати штрафи за забруднення водойм. Особливо це стосується великих підприємств, які сьогодні є головними забруднювачами.
  • забезпечити навколо водних об’єктів Дніпра оптимальне поєднання лісових насаджень та лук, припинити там незаконні будівництва.
  • посилити державний нагляд і контроль за скидами з підприємств і дотриманням режиму господарювання у водоохоронних зонах.
  • на законодавчому рівні змусити власників великих підприємств встановити систему дощової каналізації з очисними спорудами, а також обмежити використання фосфатів в товарах побутової хімії, які масово потрапляють до Дніпра, і розпочати модернізацію очисних споруд за передовими світовими технологіями.

Державна екологічна інспекція готова виконувати і виконує свої функції для захисту екології Дніпра. Проте, ми діємо в межах чинного законодавства і далеко не все залежить від нас. Тому, якщо хочемо врятувати головну річку України, про це слід говорити на вищому державному рівні. І не лише говорити, а ухвалювати конкретні дієві рішення. ДЕІ в межах власного функціоналу буде їх виконувати й робити все можливе, аби зберегти Дніпро для наступних поколінь українців”, – додав Андрій Мальований.

Варто зазначити, що Дніпро дає 80% водних ресурсів для господарства країни, він забезпечує водою 2/3 території України, у тому числі 50 великих міст та промислових центрів, близько 10 тисяч підприємств, 50 великих зрошувальних систем і 4 атомні станції.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, на сайті президента з’явилась петиція про заборону мийних засобів з фосфатами. Її зареєстрували столичні комунальники.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин