Я підклав свиню президенту – ексголова Комітету премії Шевченка

Автор: Ольга Даниленко
19:25 13.03.2023

Суспільство не підтримало мою ініціативу про цьогорічне впровадження додаткової номінації у Шевченківську премію – “За внесок у перемогу”, яку підтримав Зеленський: “я підклав свиню президенту”. Так Юрій Макаров пояснив свою відставку з посади голови Комітету Національної премії Тараса Шевченка. 

Я підклав свиню президенту – ексголова Комітету премії Шевченка
Світлодіодне освітлення

Виявилося, що ця моя пропозиція, яку президент, там на нараді 9 березня, підхопив. Він сказав: “давайте” і все машина закрутилася. Але суспільство її не сприйняло. І я по суті виявився провокатором і збудником цих от свар і чвар, до яких ми звикли. Єдиним способом якось нівелювати наслідки було мені піти з посади, щоб хоч трохи заспокоїти громадський темперамент”, – пояснив Макаров в етері ТК “Еспресо”. 

Макаров взяв відповідальність на себе, каже за довгий час на посаді голови Комітету не навчився розв’язувати організаційні питання. 

В даному разі йдеться про мою дурість і я вже дожив до сидин, але в організаційно-адміністративних справах залишаюсь безпорадним. Це от власне такий наслідок. Мені здається я за це розплатився”, – зазначив він.

Макаров додав, що скоріш за все, указ президента про нагородження переможців премії Шевченка відбудеться після обрання переможців у його нововведенні – у номінації “За внесок у перемогу” – 22 травня у день перепоховання Кобзаря. 

Ми чекали указу президента, а указу президента не було, тому що я ж підклав свиню, тому що додаткова номінація. А раз додаткова номінація, то указ про Шевченківську премію має бути один. Це мені пояснили наступного дня”, – додав ексголова Комітету Національної премії Шевченка.

Додамо, згідно з регламентом Комітету Національної премії Шевченка, брати участь у номінації Національної премії Шевченка можуть лише твори, оприлюднені не пізніше, ніж за пів року до початку відбору.

Нагадаємо, традиційно переможці премії, названої на честь Тараса Шевченка, стають відомими саме у день народження поета та художника – 9 березня. Цього ж дня на офіційному сайті президента України публікують відповідний указ, де перелічують усіх лауреатів.

Однак, 9 березня цього року, замість публікації на сайті Офісу президента указу про лауреатів премії, була опублікована новина про зустріч Зеленського із діячами культури та мистецтва.

Імена переможців Шевченківської премії так і не були оприлюднені вчасно, що спричинило суспільний резонанс, який призвів до відставки голови Комітету Юрія Макарова.

 

Великий Київ у Google News

підписатися