Кияни масово скаржаться на нездужання та почервоніння очей: що відомо

04:28 26.05

Впродовж кількох останніх тижнів багато киян скаржаться на погіршення самопочуття, яке супроводжується почервонінням та набряком очей, які не пов’язані із сезонними алергіями,

Кияни масово скаржаться на нездужання та почервоніння очей: що відомо
Світлодіодне освітлення

Про це пише “Комерсант Український”, який розбирався у причинах, які можуть так негативно впливати на стан здоров’я у теплу пору року.

Прокинулася посеред ночі від гострого болю в оці. На ранок око стало зовсім червоним, з’явилися гнійні виділення. Написала колезі, а вона розповіла, що в її сина тиждень тому були аналогічні симптоми. Потім інші знайомі розповіли, що син ходить до дитсадка і в групі масово діти хворіють, маючи аналогічні симптоми. Лікувала вдома кілька днів самостійно, а потім довелося все ж звертатися до лікаря, бо запалення не зникало. У лікарню таких, як я, багато прийшло”, – розповіла виданню читачка.

Крім того, серед симптомів – біль у горлі, слабкість та підвищення температури.

Як пояснив виданню імунолог, директор інституту біохімії імені Палладіна Сергій Комісаренко, такі симптоми характерні для кон’юнктивіту, зокрема аденовірусного. І він є інфекційним захворювання слизової оболонки очей.

Якщо людина заражена вірусом – аденовірусом, який живе на оболонках очей – то, ясна річ, буде запалення. Зараження аденовірусними кон’юнктивітами відбувається як правило повітряно-крапельним шляхом. Але іноді як то буває починають свербіти очі – люди труть руками очі, а руки забруднені й так переноситься”, – розповів він.

Діагноз аденовірусного кон’юнктивіту встановлюється за характерною клінічною картиною, а також мазком і посіву методом виключення.

“Досвідчений лікар одразу може сказати з клінічної картини. Якщо це масово, а не поодинокі випадки – мова про інфекцію, яка широко розповсюджується, тож раджу звертатися до лікарів. Інфекція може супроводжуватися нежитем, головним болем, слабкістю. Але тут все залежить від того який це вірус і де він знаходиться. Але як правило він вражає лише очі. Однак очі у нас безпосередньо пов’язані з головним мозком, отут є небезпека певна. Між іншим, коронавірусне захворювання часто потрапляло до мозку через ніс або через очі”, – зазначив імунолог.

За словами сімейного лікаря, спалахи аденовірусного кон’юнктивіту спостерігаються у весняно-осінній період і найчастіше якраз в дитячих колективах – школах та дитсадках.

Спочатку з’являються нежить, головний біль, кашель, біль у горлі, слабкість, озноб, біль у животі, підвищується температура. Потім запалюється слизова оболонка очей, розвивається кон’юнктивіт, але протікає він легше, ніж у дорослих.

Зараження аденовірусними кон’юнктивітами відбувається повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні, рідше – при безпосередньому потраплянні збудника на слизову оболонку очей.

Читайте також: Пух від тополь не може викликати в людини алергію – лікарка

Нагадаємо, на Київщині почала працювати мобільна аптека.

Великий Київ у Google News

підписатися