Українські історики збирають кошти на демонтаж церкви-МАФу біля Десятинної

Автор: Галина Ворона
18:18 08.04

Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов'язав громаду УПЦ МП знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме як "церква-МАФ". Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. Тож Музей історії вирішив взяти справу у свої руки.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

За словами музейників, попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття – 772 тисячі гривень.

Втім, вони не сподіваються на добровільне виконання судового рішення від особи, яка самовільно захопила земельну ділянку музею та здійснила на ній самочинне будівництво.

На сьогодні єдиний спосіб виконати рішення суду та прибрати з території музею сміття – це здійснити авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, залучивши спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт, пов’язаних з підвищеною небезпекою”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у воєнний час Музей не може розраховувати на державне фінансування виконання судового рішення за боржника.

Тому Благодійний фонд розвитку Національного музею історії України оголосив збір на суму 772 тисячі гривень і відкрив монобанку для цього.

Буде дуже символічно завершити це прибирання сміття до Великодня! Тож просимо усіх небайдужих громадян підтримати збір.
Захистимо нашу історію та культуру разом”, – закликають у Музеї.

Монобанка для збору коштів на демонтаж “церкви-МАФу”.

Нагадаємо, “храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів та знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви. Це рішення громада УПЦ МП оскаржувала в апеляції. Судовий процес загальмував, бо засідання, де мали розглянути звернення, переносились кілька разів. Але 14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Останні новини