Україна готується до введення паспортів вакцинації від COVID – Ляшко

10:59 20.01

В Україні готуються до введення паспортів вакцинації від коронавірусу.

Україна готується до введення паспортів вакцинації від COVID – Ляшко

Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу “Україна 24”.

За його словами, поки що усіх щеплених заноситимуть в спеціальну електронну базу.

Коли на міжнародному рівні запровадять обов’язкові паспорти вакцинації, українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення”, – зазначив Ляшко.

Також, за словами головного санлікаря, уряд робить все можливе, щоб вакцинувати населення України від 18 років безоплатно двома дозами вакцини. За словами Ляшка, за власні кошти вакцину українці зможуть придбати не раніше другого півріччя 2021 року.

Сьогодні держава зацікавлена зробити щеплення безоплатно для всіх верств населення. Тому на перших етапах не потрібно розглядати можливість щеплення за власні кошти у приватних структурах, оскільки ми зацікавлені й маємо ресурс викуповувати всю вакцину, яка буде потрапляти або матиме можливість потрапити на ринок України. Коли ми говоримо про потенційну можливість вакцинації за власний кошт, це ми говоримо як мінімум про друге півріччя 2021 року, але і то не факт”, – сказав Ляшко.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати. 375 мобільних бригад робитимуть щеплення від ковіду.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...