У Києві відкрили хаб з танцювальним залом та іпонотерапією для військових та цивільних з вадами зору

Автор: Оксана Тупальська
19:53 10.04

Освітньо-реабілітаційний центр “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору в Києві займатиметься реабілітацією та навчанням, профорієнтацією, залученням до спорту і дозвілля одночасно 60 людей. Відвідувачі будуть отримувати фахову підтримку безкоштовно.

У Києві відкрили хаб з танцювальним залом та іпонотерапією для військових та цивільних з вадами зору
Світлодіодне освітлення

“Через війну в Україні продовжує збільшуватись кількість дітей та дорослих, у яких погіршується або втрачається зір внаслідок стресів, опіків, вогнепальних та мінно-вибухових поранень. Відповідно до даних Національної служби здоров’я України, від лютого 2022 до липня 2023 року включно 38 870 українцям було вперше поставлено діагноз, пов’язаний із втратою та зниженням зору, що складає 28% від загальної кількості травм, спричинених війною”, – розповіли під час відкриття центру. 

Ідея створення хабу належить видавництву “Антологія”, що видає в Україні книги шрифтом Брайля та МБФ “Здоровʼя майбутнього” за сприяння благодійного фонду “Леруа Мерлен Солідарність” згідно з прийнятою Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні.

“Після повномасштабного вторгнення рф значно збільшується кількість військових, які отримали поранення очей. Такі типи поранень є дуже складними у лікуванні та не рідко ведуть до часткової чи повної втрати зору. Родина, друзі, близькі люди тих, хто втратив зір, часто не мають відповідних знань і навичок для створення доступного, комфортного простору в помешканні, адаптації звичних речей, предметів для незрячого, правил супроводу тощо,– розповідає Ігор Кушнір,  фахівець з невізуальної доступності, співробітник “Трініті ХАБ”. 

“Трініті ХАБ”, що розмістився на площі в 750 м кв., складається з відділів розвитку зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальної терапії, рекреації та профорієнтації, танцювально-рухової терапії, життєвих компетенцій, освітніх технологій підтримки та супроводу родин, психологічної реабілітації. 

Простір має чималу бібліотеку літератури шрифтом Брайля. Кабінети для навчання рельєфно-крапковим шрифтом та цифрових гаджетів мають сучасне тифлообладнання – унікальні пристрої що дозволяють читати графіку за допомогою дотику та голосового супроводу.

В центрі працює мультидисциплінарна команда фахівців, яка навчає реабілітантів всім необхідним життєвим навичкам, проводить курси підвищення кваліфікації для фахівців як суміжних, так і допоміжних професій, розробляє та впроваджує науково-практичні матеріали в реабілітаційний процес. 

Раніше “ВК” розповідав, які 6 закладів столиці здали на відмінно іспит на безбар’єрність у Києві, а також що співачка Олександра Заріцька з гурту KAZKA вперше проїхалася на колісному кріслі Києвом та оцінила на доступність дороги та тротуари.

Великий Київ у Google News

підписатися