Створено 3D-модель Бабиного Яру 1941 року з точними місцями розстрілу євреїв

13:39 17.11.2020

Міжнародна команда дослідників встановила точні місця розстрілу 33 771 єврея у 1941 році та відтворила втрачений ландшафт Бабиного Яру у 3D.

Створено 3D-модель Бабиного Яру 1941 року з точними місцями розстрілу євреїв

Як повідомляє Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», дослідження тривало півтора року. Реконструйована 3D-модель Бабиного Яру 1941 року доступна за посиланням.

Для створення 3D-моделі використовували топографічні зйомки 1924, 1953, 1968 та 2008 років, аерофотозйомки 1939 та 1943 років, супутникові знімки та фотографії місцевості, зроблені у різні періоди на території Бабиного Яру, починаючи з 1930 року.

Виявилося, що основним місцем розстрілу 29-30 вересня 1941 року став великий західний відріг Бабиного Яру (зараз це місце перетинає сучасна вулиця Олени Теліги), а також, цілком імовірно, дно основного русла Бабиного Яру, неподалік стику із західним відрогом.

Від ландшафту довоєнного Бабиного Яру залишилося дуже мало. Його заливали цегляною пульпою, засипали, вирівнювали і забудовували.
Архітектори співставили просторові елементи з мап та аерофотозйомки з реальними об’єктами – деревами, електричними стовпами, будинками, схилами яру, які були зафіксовані на фото. До уваги бралося навіть положення сонця на небосхилі.

Нагадаємо, в “Бабиному Яру” планують звести синагогу.

У 2020 році довкола Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» виникло одразу кілька скандалів. Зокрема, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським.

Скандальному російському режисеру Іллі Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готували підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

Перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...