Софія Київська не отримувала жодної інформації про проект і терміни реставрації Гостиного двору

Автор: Леся Москаленко
10:41 18.10

У травні 2021 року Кабінет Міністрів надав Гостиному двору статус пам’ятки національного значення, однак, поки що це ніяк не позначилося на долі історичної будівлі.

Софія Київська не отримувала жодної інформації про проект і терміни реставрації Гостиного двору

Зараз вона знову зимуватиме не ремонтованою і не реставрованою. Пам’ятку просто укриють та законсервують, аби убезпечити від опадів, а пішоходів – від падіння частин будинку на голову.

У якому стані Гостиний двір доживе до початку його реставрації, можна лише здогадуватися. Вже дев’ятий рік історична будівля у центрі столиці руйнується, доки навколо неї точаться суперечки.

Не дивлячись на неодноразові вимоги Києва передати Гостиний двір на Контрактовій площі у власність громади міста, Уряд прийняв рішення про передачу пам’ятки до сфери управління Міністерства культури. За версією КМДА, Мінкульт і особисто Олександр Ткаченко блокували передачу будівлі у власність міста. Мер Києва Віталій Кличко у березні цього року заявляв, що місто готове взяти на баланс і швидко відбудувати Гостиний двір. Однак, вимоги міста не були почуті і на сьогоднішній день балансоутримувачем Гостиного двору є Національний заповідник Софія Київська.

На думку експертів, якщо вже зараз розпочати підготовку до ремонту, реставрації будівлі та проектування, то будівельні роботи можна буде розпочати наприкінці 2022 року, а результати побачити через два роки.

Однак, на запит “Великого Києва” із Софії Київської надійшла відповідь, що у Заповідника немає інформації про терміни та строки отримання проекту облаштування, ремонту чи реставрації Гостиного двору. І станом на сьогоднішній день балансоутримувач забезпечив лише облаштування захисної сітки.

Читайте також: Відповідальність за руйнацію Гостиного двору несе Фонд держмайна – Володимир Прокопів

Нагадаємо, у травні 2021 Кабмін відніс Гостиний двір до категорії пам’яток національного значення.

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.

Великий Київ у Google News

підписатися