Шубовснуло з рук. Чи потрібно платити за розбитий посуд в ресторані?

Автор: Любава Лисичкіна
23:39 19.08.2021

Цілком логічно, якщо щось розбивається з вашої вини — потрібно відшкодувати збитки. Але платити потрібно лише за умови, що вас про ці правила повідомили.

Шубовснуло з рук. Чи потрібно платити за розбитий посуд в ресторані?
Коли ви приходите у будь-який заклад, пояснюють у Школі молодого юриста,  то автоматично укладаєте з ним публічний договір і приймаєте його правила. І тут є певні нюанси.
 
Як заклад повідомляє про правила оплати за розбитий посуд?
Через меню. Зазвичай, на останній сторінці є розцінки за розбитий посуд. До того ж ця сторінка обов’язково має завірена власником закладу та бухгалтером — підписом та печаткою.
 
Якщо ж цього ніде не написано — можна не платити. Адже вас втягують у публічний договір обманним шляхом, а така угода — недійсна.
 
Що робити, якщо змушують платити за одну склянку як за весь сервіз?
Ви можете пред’явити претензії з приводу суми відшкодування, тобто не погодитись з нею.
 
Якщо ціна в меню є, потрібно одразу платити?
Ні. Спершу офіціант зобов’язаний принести чек, у якому буде вказано суму та позицію розбитого посуду. Так як кошти за відшкодування потрапляють у касу, то, відповідно, фіскальні органи мають знати, на якій підставі вони там з’явилися.
 
За брендований посуд також треба платити?
Брендований посуд — це такий, на якому зазначено назву або логотип іншої компанії — наприклад, склянка з написом «Coca-cola» у кафе «Ромашка».
 
Змусити платити за вартість такого посуду не можуть, адже заклад швидше за все отримав ці келихи безкоштовно (як рекламну продукцію). Тож навіть, якщо у меню закладу є ціна на розбитий посуд, брендованого посуду вона не стосується.
 
А можна взагалі не платити?
Теоритично, примусово стягнути з вас кошти можна лише через суд. Тобто, якщо ви відмовитесь платити за розбитий посуд, закладу доведеться звернутись до суду. 
 
Нагадаємо, економіст прогнозує збільшення цін на харчові продукти та комуналку.

Великий Київ у Google News

підписатися