Буде не до ананасів. Економіст прогнозує збільшення цін на харчові продукти та комуналку

Автор: Любава Лисичкіна
18:49 19.08

На українців чекає новий виток інфляції. Причина проста – інфантильні рішення влади, на межі легковажності та комунізму. Можна було цього не допускати, але вони вже допустили.

Буде не до ананасів. Економіст прогнозує збільшення цін на харчові продукти та комуналку

Як написав   економіст, ексміністр фінансів Ігор Уманський,  на Україну чекає відчутний сплеск інфляції.

За його словами, тепер слід очікувати підвищення тарифів, інфляцію та удар по доходах. Найбільшим ударом є подорожчання газу. У червні 2020 року населення платило за кубометр газу 2,74 грн, в серпні 2020 року – 4,5 грн, в серпні 2021 року – 8 грн. Особливо вразливі сільські мешканці, які опалюють будинки газом. Разом з холодами на них чекатимуть неприємності.

Уманський також пояснив, що по мешканцях міст вдарить подорожчання опалення на 40-70%. На його сплату гарантовано йде більша частина вартості комунальних послуг. Причина – подорожчання газу та вугілля для забезпечення опаленням.

Крім того, як запевняє економіст,  подорожчає електроенергія для бізнесу: “Змушений засмутити людей, які вірять словам Зеленського – мовляв, нам тарифи не підвищили. Безпосередньо – ні. Але опосередковано – так. Дуже відчутно зросте ціна для бізнесу, а бізнес перекладе ці збитки на ціни. Знову подорожчає все, від харчових продуктів до комуналки. Отже, згодом населення таки заплатить за все”.

Уманський доводить,  що інфляція вдарить по добробуту мільйонів українців, ймовірно, населення  втратить 20-30% платоспроможності.

“Так, доходи ЧАСТИНИ населення зросли, але лише частини. В основній своїй масі, українці збідніли. Гірше за всіх мільйонам пенсіонерів. Для них ані девальвація, ані стабільність з жахливою інфляцією не несуть нічого доброго. Вирішити їх проблеми здатна тільки зміна політики влади. Гадаю, із самою владою”, – додав економіст.

До слова,  Петро Порошенко очолив рейтинг політиків, які зробили найбільше для суверенітету України.
 

Великий Київ у Google News

підписатися