Що коли поїде: метро, маршрутки, електрички, автобуси, авіа (ДАТИ)

18:25 13.05

З 22 травня в Україні планують поступово відновлювати рух транспорту, але метро в нормальному режимі запрацює не раніше червня.

Що коли поїде: метро, маршрутки, електрички, автобуси, авіа (ДАТИ)

“Великий Київ” розібрався, що та коли поїде.

Отож, Міністерство інфраструктури планує відновлювати рух громадського транспорту в 3 етапи

Наземний громадський транспорт

Перший етап відновлення пасажирського перевезення планується після 22 травня. Очікується послаблення обмежень, щоб більша кількість людей змогла користуватися громадським транспортом. 

загрузка...

Метро 

Метро в нормальному режимі запрацює не раніше червня (зокрема, за прогнозами ОПУ). Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль каже, що його запустять на третьому етапі, а от головний санлікар Віктор Ляшко – що на четвертому. Планується, що робота метро відбуватиметься в звичному режимі та без спецперепусток. 

Втім, сьогодні мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням відновити роботу метро столиці з 25 травня. Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Денис Шмигаль відреагували на його прохання.

Приміський транспорт

Приміські перевезення в межах одного району також планують запустити на першому етапі. 

Другим етапом стане запуск всіх приміських потягів, які з 12 червня працюватимуть у світлу пору доби, а також усі пасажирські поїзди згідно з графіком. 

Міжміський транспорт

З 29 травня планується запуск внутрішньообласних перевезень, 50% приміських потягів та 42 пари потягів далекого спрямування категорії “Інтерсіті”. 

Міжобласне сполучення 

На другому етапі, орієнтовно після 9 червня, відновлюватимуть міжобласні автомобільні перевезення, зокрема маршрутні таксі.

Міжнародне сполучення 

Міжнародні автомобільні перевезення, зокрема, маршрутні таксі, планують також відновити на другому етапі – після 9 червня.

Авіа

З 29 травня – запустять і внутрішнє авіасполучення. 

Щодо зовнішнього авіасполучення, то остаточно поки що не відомо. 23 травня спливає дія постанови Кабміну про заборону перельотів. 

З цього ж дня 3 авіакомпанії – Czech Airlines, Lufthansa та Wizz Air – запустили продаж квитків

Міністерство інфраструктури прокоментувало це, зазначивши, що авіакомпанії “вводять пасажирів в оману“.

Очільник Мінінфраструктури Владислав Криклій заявив, що міжнародне авіасполучення не відновиться 22 травня, тому квитки купувати не варто.

Читайте також: Завтра все повториться. Чому Києву треба метро

 

загрузка...