Шапка з хутром або каптур, що вкриває шию і вуха, не завжди про утеплення – лайфхаки та розвінчування міфів про вбрання в пік морозів

Автор: Оксана Тупальська
13:48 09.01

Якщо ви викупили за всі гроші світу шапку з хутром, це не означає, що в морози до -17, які нині є у столиці, вам буде тепло. Так само тоненька на вигляд спортивна шапочка – не завжди про те, що її власник відморозить вуха. Прості правила підбору актуального вбрання зібрав кореспондент “ВК”.

Шапка з хутром або каптур, що вкриває шию і вуха, не завжди про утеплення – лайфхаки та розвінчування міфів про вбрання в пік морозів
Світлодіодне освітлення

Шапка з довгим хутром лисиці, єнота чи кроля – не має значення – не зігріє вас у сильні морози, якщо не будете дотримуватися правил утеплення. 

Правило №1. Шапка не повинна перешкоджати активному рухові

Нам значно тепліше, коли активні. Якщо ви йдете на роботу чи закупи наче павич з високо піднятою головою та ступаючи повільними кроками, замерзнете при -15 значно швидше, аніж той, хто рухається динамічно. Як правило, хутряні шапки гірше тримаються на голові (хіба якщо це не вушанка, що прив’язується до шиї), відтак, як тільки людина починає йти швидше – вона зсувається, а може навіть впасти від вітру. 

Правило №2. Менше синтетики – більше натуральних тканин

Трохи синтетики у шапках та підкладках потрібно, щоб вони були більш еластичними, трохи розтягувалися та, таким чином, краще прилягали до голови і вух.

Проте якщо матеріал, з якого зроблено головний убір містить натуральні волокна – буде тепліше. Вдалий склад – 70% натуральних та 30% штучних волокон. Варто знати, що синтетичні матеріали, такі, як акрил, викликають надмірне потовиділення, тому волосся в такій шапці швидко стає жирним.

Правило №3. Значно тепліше, коли є кілька шарів одягу

Не програє той, хто одягне не надто товсту спортивну шапочку з підкладкою, кофту з капюшоном та куртку з високим коміром чи капюшоном. В реаліях столиці це вирішує проблему перегрівання в транспорті, коли можна скинути капюшони, забігаючи в метро, а потім одягнути назад, повертаючись на вулицю.

Також можна комбінувати – одягаючи капюшон від кофти та куртки чи пальто на шапку, коли чекаєте на трамфайній зупинці та накидаючи капющон від куртки на шапочку, коли йдете вільним кроком, роздивляючись засніжені вулиці. Вирішили прискоритись – залишились в спортивній шапочці – і бігом! 

Правило №4. Не забувайте дихати

У людей старшого покоління залишилася в пам’яті картинка, як дитину ведуть до садка з зав’язаним шарфом обличчям, коли тільки очі зі сніжинками на повіках виглядають з-під утеплення. Так от вам розвінчання міфу – це не гріє. Бо людина, яка дихає в шалик, стврює перепад температур надворі і під своїм утепленням, і лише швидше замерзне. Трошки холоду не зашкодить! Як-не-як – зима це ще й нагода для поліпшення іменітету та протидії вірусним захворюванням на увесь рік.  

@katy_soho

Шапка від katy_soho (inst) або с айт в шапці профілю😻

♬ оригинальный звук – Katy Soho

Раніше “ВК” розповідав, що навіть виходячи без шапки не на довго з автомобіля дорогою до супермаркету або перебігаючи з під’їзду з торбою до смітника можна отримати небезпечні хвороби через переохолодження. Бо не так страшний холод, як різкий перепад температур з кімнатної до +10 і менше, зазначає лікар Юрій Габорець.

Великий Київ у Google News

підписатися