Привид ходить по Європі, привид росвакцини. Депутатка пояснила чому COVID-вакцина з РФ все ближче до українців

21:19 28.01

«Європейська Солідарність» вимагає на законодавчому рівні заборонити закупівлю вакцини від COVID-19 у країни-агресора. У фракції вважають, що влада Зеленського, спрощуючи процедуру реєстрації ліків, закладає корупційні ризики і не обмежує перелік препаратів вакциною від коронавірусу.

Привид ходить по Європі, привид росвакцини. Депутатка пояснила чому COVID-вакцина з РФ все ближче до українців

Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в  Facebook.

«Сьогодні парламент зробив крок до швидкої реєстрації ліків, які не пройшли клінічні випробування. Очевидно, це необхідно для завезення вакцини від COVID. В той же час «Європейська Солідарність» наголосила на корупційних ризиках законопроекту, в якому ані слова про ковід, а отже, під шумок, нечистоплотні ділки від медицини зможуть завозити всякий непотріб», – зауважила народна депутатка. 

Ірина Геращенко зазначила, що «Європейська Солідарність» виступає проти закупівлі вакцини від коронавірусу в країни-агресора. Тим більше ця вакцина не пройшла випробувань і не підтримана ВОЗ. Саме тому депутати  вимагають законодавчо заборонити закупівлю вакцини з РФ.  

Депутатка також повідомила, що сьогодні  була отримана відповідь МОЗ на депутатський запит, де на питання щодо кількості закуплених вакцин, їхньої ціни і назв фірм постачальників,   немає жодної чіткої відповіді. 

“Сказано тільки, що розраховують охопити частину населення в 2021-2022 роках. Тому налаштовуємося на довгий безвиїзд і перманентні локдауни», – підсумувала політик.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні  ухвалила у першому читанні законопроєкт, що прискорить вакцинацію від COVID-19.

У  “Європейській Солідарності” неодноразово наголошували на тому, що Україна — єдина в Європі досі не почала вакцинацію проти COVID.

Тим не менш Шмигаль представив алгоритм вакцинації. Наразі договір на поставку вакцини укладено лише з китайською компанією Sinovac – вона надасть 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Та поки що ця вакцина не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...