Іонова: Україна – єдина в Європі досі не почала вакцинацію проти COVID

18:16 21.01

Президент Зеленський і міністр охорони здоров’я вже рік годують українців обіцянками щодо початку вакцинації проти COVID, але при цьому демонструють повну бездіяльність.

Іонова: Україна – єдина в Європі досі не почала вакцинацію проти COVID

Про це розповіла народна депутатка фракції “Європейська Солідарність” Марія Іонова. 

«Президент Зеленський і міністр охорони здоров’я обіцяли розпочати вакцинацію українців від COVID-19 в другій половині лютого. Але чи варто вірити президенту і міністру, які вже близько року безсоромно обманюють українців? Україна не почала вчасно жодний процес, пов’язаний з майбутньою кампанією вакцинації. Резервація вакцин, їхня реєстрація, закупівля, підготовка і прописаний протокол вакцинації – провалено усі пункти. Саме тому ми єдина держава в Європі, яка не проводить вакцинацію і не знає коли саме вона розпочнеться», – наголосила народна депутатка.

Марія Іонова

Також вона зазначила, що влада вже втратила час для вчасної вакцинації українців.

«Європейські країни почали укладати договори на постачання вакцин ще влітку, а ми розпочали процес реєстрації виробників тільки в середині грудня! Тож станом на кінець року всі провідні виробники вакцин були вже законтрактовані. І попри цю складну ситуацію, міністр Степанов в ручному режимі скасував практично підписаний договір між ДП «Медичні закупівлі» та Serum Institute of India, найбільшим світовим виробником вакцин»,- повідомила Іонова.

За її словами, вартість індійської вакцини NVX-CoV2373 складала всього $3. Попри це, під кінець року Максим Степанов визначив переможцем конкурсу іншу вакцину – від китайської компанії Sinovac Biotech, ціна за одну дозу якої складає $17,85. Вона зауважила, що намагання міністра охорони здоров’я закупити препарат через близькі до нього структури, відклало початок щеплення українців ще на пару місяців. А кожен день зволікання — це сотні й тисячі втрачених людських життів.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати. 375 мобільних бригад робитимуть щеплення від ковіду.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...