“50% населення до кінця 2022 року”: алгоритм вакцинації від Шмигаля

13:35 26.01.2021

До кінця 2022 року в Україні планують вакцинувати від коронавірусної хвороби 50% населення. Для цього були введені спеціальні етапи вакцинації, які розподілили групи ризику за пріоритетністю.

“50% населення до кінця 2022 року”: алгоритм вакцинації від Шмигаля

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді. 

За його словами, “дорожня карта” вакцинації включає 5 етапів:

  1. Вакцинація людей із критичним ризиком інфікування. Це: медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус; особи, які проживають у будинках для літніх людей; військовослужбовці, які знаходяться на передовій. На цьому етапі планується вакцинувати 367 тисяч осіб.
  2.  Вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком. Це: соцпрацівники, люди старше 80 років, інші медпрацівники. Планується охопити вакциною 2 млн 540 тисяч осіб.
  3. Вакцинація людей із високим ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності країни. Це: співробітники ДСНС, Національної поліції, СБУ, вчителі, інші категорії. Планується охопити 7,2 млн осіб.
  4. Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування. Це: люди у віці від 60 років, дорослі із супутніми захворюваннями.
  5. Вакцинація інших категорій населення, які не входять до цих пріоритетних груп.

“Загальна мета дорожньої карти – це охоплення щонайменше 50% населення до кінця 2022 року”, – заявив Шмигаль.

Він додав, на даний момент уряд продовжує готувати медичну систему для швидкого розгортання кампанії з вакцинації.

“Першочергово це стосується логістичної складової, формування маршрутів для оперативної та безпечної доставки вакцин, формування бригад, що проводитимуть щеплення. Визначені всі відповідальні на місцях – процес в областях координуватимуть керівники департаментів охорони здоров’я”, – розповів Шмигаль.

Шмигаль запевнив, що на першому етапі вакцинацію проводитимуть “спеціальні мобільні бригади”, склад яких “сформований поіменно”, а кількість становитиме близько 500 одиниць. 

Наступні етапи вакцинації будуть проводитися в більш ніж 4000 пунктах щеплень.

Для належної мотивації зараз спільно з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) розробляється окремий пакет медичних послуг, який покриє витрати закладів на організацію та проведення вакцинації проти COVID-19”, – розповів голова Кабміну.

 

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Читайте також: Карантин, день 309. Після вакцинації українцям видаватимуть COVID-паспорт

Великий Київ у Google News

підписатися